Eva Elise Oll ja Ingmar Roomets Tartu Kunstimajas

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Laupäevast, 2. aprillist on Tartu Kunstimaja väikeses saalis avatud Eva Elise Olli ja Ingmar Roometsa ühisnäitus  „Vari”.

Ingmar Roomets ja Eva Elise Oll on noored kunstnikud, keda sageli seostatakse Saksa ekspressionistide ja art brut-ga. Nende teosed satuvad kureeritud ühisnäitustel sageli lähestikku ja toimivad orgaaniliselt, justkui üksteist dialoogis täiendades. Selles valguses intrigeeris kunstnikke mõte kõrvutada oma töid ka ise, lootes, et ehk selliselt saavad nad rohkem teadlikuks iseenese varju olemuslikest grimassidest.

Kunstnikud lisavad: „Me oleme enesevaatlejad. Katsetajad, eksperimenteerijad, jõudmaks iseenese varju sümboolse tähenduse konstruktsioonini. Teosed küpsevad kuskil meie teadvuse laval läbi kogemuse, sisekaemuse ja õppetundide, et siis mängulise protsessi käigus tee lõuendile leida. Oluline on juhuse ja teadlikkuse ebakindel balanss – üksnes selle kaudu saavad teosed peegeldada psüühikasisu.“

Eva Elise Oll (s 1988) on õppinud Tartu Kõrgemas Kunstikoolis maali ja Tartu Ülikoolis kunstiajalugu. Praeguseks on tal toimunud kümme isikunäitust ning antud väljapanek on teine Tartu Kunstimajas.

Ingmar Roomets (s 1995) õpib Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallase maaliosakonnas. Ta on osalenud aktiivselt näitustel ja on liitunud Tartu vanalinnas tegutseva Umbra Ateljeega.

Näitus on avatud 1. maini.

www.kunstimaja.ee
facebook.com/kunstimaja
Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12.00–18.00. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht