ERMi püsinäitus on külastajatele jätkuvalt tasuta avatud

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Veebruari algusest alates oli Eesti Rahva Muuseumi püsinäitus “Kohtumised” külastamiseks tasuta sissepääsuga. Katseperiood kutsuti ellu, et näha, kuidas inimesed reageerivad tasuta sissepääsule ning millised on mõjud terve muuseumi külastamisele. Kokkuvõte perioodist viis otsuseni, et püsinäituse „Kohtumised“ tasuta perioodi pikendatakse 2021. aasta lõpuni.

“Olen olnud alati seda meelt, et eesti kultuurilugu ja eestlaste elu kajastav mahukas püsinäitus “Kohtumised” peaks olema tasuta sissepääsuga,” selgitab ERMi direktor Alar Karis. “Kui sel moel saab rohkem Eestimaa inimesi ja külalisi teada Eesti kultuuriloost, oleme oma ülesande täitnud. Veelgi enam, kui Eesti Rahva Muuseumi külastavad inimesed, kes pole varem muuseumis käinud, siis on lootust, et needsamad inimesed lähevad ja külastavad ka teisi Eesti muuseume.“

Tasuta perioodil (1. veebruar kuni 27. juuni) läbi viidud külastajauuring ning ka muuseumi piletikassa ja giidide tagasiside annab märku, et muuseumisse jõudis hulgaliselt inimesi, kes siin varem käinud ei olnud. Külastajauuringule vastanutest polnud ERMis varem käinud kolmandik; samuti tõi 30% vastanutest välja, et püsinäituse tasuta sissepääs oligi sel külastuskorral ERMi tulemise põhjuseks. Tuntavalt suurenes muukeelsete külastajate hulk, mille põhjal võib väita, et teise emakeelega huvilistele on tasuta sissepääs oluliseks argumendiks muuseumisse külaskäigu ette võtmisel.

Kuidas mõjutas tasuta näitus muuseumi tasuliste näituste külastamist ja teenuste tarbimist? Ligikaudu 70% tasuta näituse külastajatest ostsid siiski lisaks sissepääsupileti mõnele teisele ERMi näitusele.

Eesti Rahva Muuseumi püsinäitus „Kohtumised“ on tasuta sissepääsupiletiga külastamiseks 2021. aasta lõpuni muuseumi lahtiolekuaegadel kolmapäevast pühapäevani kell 10–18.

Püsinäitus „Kohtumised“ avati ERMi uue maja valmimisel üle nelja aasta tagasi. Ligi 4000 ruutmeetrit pakub vaatamiseks Ajarada koos 12 erineva teemanäitusega.

Püsinäituse pikk jalutuskäik kulgeb Ajarajal, mis viib kokku paljude eri aegadel siin maal elanud inimestega ning lubab osa võtta nende igapäevastest toimetustest. Siin saab külaline osa elust-olust Eestis alates vabaduste ajast kuni lõpuks jõutakse Ajarada mööda minnes tagasi kiviaega. Prii sissepääsuga on ka 12 teemanäitust, näiteks „Linnad linnas“, „Talu elu ja talu ilu“ või „Keelekatel“, samuti osalussaal vahetuvate näitustega. Tasuta saab külastada ka B-osa fuajeed ja seal asuvaid näituseid.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht