Erle Nemvalts VOORUSE LÄTTED A-galerii Seifis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Alates laupäevast, 22. augustist on A-galerii Seifis avatud noore ehtekunstniku Erle Nemvaltsi isikunäitus VOORUSE LÄTTED.

Nemvaltsi teine isikunäitus mõtiskleb selle üle, kui igihaljad on otsingud eetilise koostoimimise viiside järele ühiskonnas ning kuidas see otsing ebakindlas kaasajas otsusteks manifesteerub. Allikad avanevad 21. augustil kell 17 ning pulbitsevad januste jaoks 12. septembrini.

“Inimesed on aegade algusest otsinud kombelist täiust. Sellest hoolimata tundub keeruline leida inimtegevusega seotud valdkonda, kus ei tehtaks eetilisi kompromisse mõne kindla grupi huvides. Mida aeg edasi, seda jõulisemalt tegeletakse nende kitsaste huvide nimel nii enese kui ümbritseva hävitamisega. Ometi ei ole selles midagi uut. Inimkond on ikka hukatuse äärel olnud, kuid sellest kuidagi siiski välja tulnud. Suure tõenäosusega tuleb ka edaspidi.

Küsimus pole edasi eksisteerimises, vaid väärtushinnangutes, millega edasi minnakse.”

– Nemvalts, Erle, vooruse lätete otsingust, 2020.

Erle Nemvalts (1991) on Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti magistrant. Tema tööd keskenduvad peamiselt inimeste käitumismustritele ning -eripäradele. Nemvaltsi töid on eksponeeritud mitmetel rühmanäitustel nii Eestis kui välismaal ning aastal 2019 pälvis Erle Noore Ehte Fondi eristipendiumi. “Vooruse lätted” on tema teine isikunäitus.

Erle Nemvalts
VOORUSE LÄTTED / SOURCES OF VIRTUE
22.08.2020 – 12.09.2020 A-galerii Seifis
Toetajad: Eesti kultuurkapital, Suhkruingel.
Täname: Cathrin Kaldmaa, Kaur Virkebau, Riina Kütt, Urmas Nemvalts, Valdek Laur.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht