Eesti viljakaima karikaturisti Gori loomingule pühendatud näitus “Gorikatuur” Filmimuuseumis

Filmimuuseumis on alates 4. veebruarist avatud näitus “Gorikatuur”

 Näitus “Gorikatuur” on põhjalik väljapanek Eesti viljakaima karikaturisti Vello Agori ehk Gori (1894 – 1944) loomingust tema elu eri etappidel.

Gorit teadsid tänu tema loomingule Eesti Vabariigis kõik. Ta jõudis elu jooksul teha igapäevaste karikatuuride kõrval ka vinjette, maale, koomikseid, šarže, illustratsioone, esineda kodustel ja rahvusvahelistel näitustel. Läbi tema iroonilise ja kohati ka sarkastilise kujutluslaadi näeme omaaegse Eesti Vabariigi varjul olnud aspekte. Ning ehkki Gori pidas end rohkem ajakirjanikuks, oli ta tegelikult üks oma aja paremini tasustatud kunstnikke.

Näitusel saab näha Eesti Kunstimuuseumi graafikakogust esmakordselt vaatajateni toodud pilte Gori isiklikest joonistusalbumitest. Gori loomingut saab vaadelda paralleelselt Eesti riigi pöördeliste sündmustega, mis mõjutasid tuhandete teiste eestlaste kõrval otseselt ka tema traagilist saatust.

Näitus on valminud koos dokumentaalfilmiga “Gorikaturist” (režissöör Raimo Jõerand). Filmikatkendeid ja pikemaid intervjuulõike saab vaadata ka näituse videoekraanilt.

Film “Gorikaturist” linastub veebruarikuus ka Filmimuuseumi kinosaalis. Seansid toimuvad 4.02 kell 16, 5.02 kell 16 ja 23.02 kell 18.  Piletid, hinnaga 8/6, on saadaval SIIN!

Näitus “Gorikatuur” on Filmimuuseumi ajutiste näituste saalis avatud 4. veebruarist kuni 3. septembrini 2023.

Kuraator: Raimo Jõerand

Konsultandid: Sten Kauber ja Krista Sarv

Arhitektuurne kujundus ja graafiline disain: Exporabbit

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht