Eesti Kunstimuuseumi sünnipäevanädal toob ekskursioonid, sooduspileti ja erimargi

17. novembril tähistab Eesti Kunstimuuseum oma 102. sünnipäeva. Sünnipäevale pühendatud programmis on nädala jooksul toimuvad eriekskursioonid ning muuseumile pühendatud margi esitlus koos Eesti Postiga. Eesti Kunstimuuseumi Sõprade Selts kuulutab välja ka stipendiumi pälvinud muuseumitöötaja.

Muuseumi sünnipäeval, 17. novembril saab soodushinnaga kõigisse Eesti Kunstimuuseumi filiaalidesse: Kumu kunstimuuseumisse, Kadrioru kunstimuuseumisse, Mikkeli muuseumisse, Niguliste muuseumisse ja Adamson-Ericu muuseumisse. Eelregistreerimise ja muuseumipiletiga saavad huvilised osaleda iga filiaali püsiekspositsiooni tutvustavatel eriekskursioonidel.

Nagu tavaks, antakse Eesti Kunstimuuseumi, Eesti Kunstimuuseumi Sõprade Seltsi ja Eesti Posti koostöös välja Eesti kunstniku teosega sünnipäevamark, mis kuulub kunstimuuseumi kullafondi. Tänavuse, järjekorras 12. margi kujunduses on kasutatud Gustav Adolf Hippiuse teost „Eesti pruut“ (1852). Margi on kujundanud kunstnik Lembit Lõhmus, kes on loonud ka teiste kullafondi sarja markide kujunduse. Tähtpäevaks loodud marki saab soetada muuseumi e-poest.

Eesti Kunstimuuseumi Kunstisõprade Selts kingib muuseumile sünnipäeva puhul Anton Starkopfi skulptuuri „Peeter Mei büst“, mida muuseum on oma kogusse soovinud. Traditsiooniliselt kuulutab selts muuseumi sünnipäeval välja ka muuseumitöötaja stipendiumi saaja. Sel aastal pälvib stipendiumi Adamson-Ericu muuseumi kuraator Kersti Koll.

Eesti Kunstimuuseum pakub sünnipäevanädalal võimalust soetada soodushinnaga muuseumi aastakaart. Kaardiga saab külastada viit muuseumi piiramatu arv kordi ning kaaslasele kehtib tasuta pääse. Eesti Kunstimuuseum avab igal aastal umbes 20 uut näitust, samuti on pidevalt avatud 7 püsinäitust. Aastakaart annab tasuta külastusõiguse kõigile näitustele kõigis filiaalides. Lisaks saab sünnipäevanädalal Eesti Kunstimuuseumi muuseumipoodides ning e-poes soetada raamatuid soodushinnaga. Soodustus kehtib Eesti Kunstimuuseumi kirjastuse välja antud teostele.

Ekskursioonidel saab osaleda muuseumipileti ja eelregistreerimisega. Seoses epidemioloogilise olukorraga ning valitsuse ja Terviseameti soovitustega palub Eesti Kunstimuuseum külastajatel hoida distantsi, kanda maski ja jälgida külastaja meelespead. Kõigilt külastajatelt nõutakse muuseumisse sisenemisel vaktsineerimistõendit. Muuseum on kasutusele võtnud täiendavad tervisemeetmed ja külastus on turvaline.

Lisainfot sünnipäevaprogrammi kohta saab muuseumi kodulehelt.

Tuuridele registreerimine:

tuur Kadrioru kunstimuuseumis: https://form.jotform.com/212973244677364

tuur Niguliste muuseumis: https://eu.jotform.com/form/212943191632353

tuur Adamson-Ericu muuseumis: https://form.jotform.com/212551682985364

tuur Mikkeli muuseumis: https://form.jotform.com/212973476853367

tuur Kumu kunstimuuseumis: https://form.jotform.com/212992637895373

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht