Eesti Kirjandusmuuseum tähistab emakeelepäeva ettekannete ja Gustav Suitsu luulepreemia üleandmisega

Esmaspäeval, 15. märtsil algusega kl 14 tähistab Eesti Kirjandusmuuseum MS Teams keskkonnas emakeelepäeva traditsioonilise ettekandekoosolekuga. Samuti antakse koostöös Tartu linna ja Tartu Kultuurkapitaliga sel päeval üle Gustav Suitsu nimeline luulepreemia.

Emakeelepäeva korraldaja Krista Ojasaare sõnul on tegemist iga-aastase sündmusega, kus kirjandusmuuseumi inimesed ja kutsustud külalised esinevad avalikkusele ettekannetega eesti keele ja meele teemadel. „Püüame emakeelepäeva ettekandeid välja pakkuda nii, et need kõnetaksid just kooliõpilasi ja õpetajaid, aga ka kõiki huvitatuid. Ettekandepäev on ka hea võimalus tutvustada meie maja inimeste teadustööga seotud teemasid.“

Ojasaare sõnul juhitakse emakeelepäeval tähelepanu nii eesti keelele, kirjandusele kui ka keelega seotud keelenditele ja vanasõnadele. Sel aastal esinevad ettekannetega Eesti Kultuuriloolise Arhiivi vanemteadur Aija Sakova teemal „Meelesügavus ja keelejulgus. Eestlus ja mitmikkultuurilisus“ ja folkloristika osakonna vanemteadur ja Eesti-uuringute tippkeskuse tegevjuht Piret Voolaid teemal „Mis meele peal, see keele peal ehk emakeelepäeval vanasõnadele mõeldes“.
Samuti on sel aastal kavas ka ettekanne literaadilt Janika Kronbergilt „Keel kui toormaterjal, kirjandus(teos) kui toode“.

Gustav Suitsu nimeline luulepreemia on Tartu linna ja Tartu Kultuurkapitali koostöös välja antav Tartu linna tunnustus luuletajale, kes on eelmisel kalendriaastal avaldanud vähemalt ühe kunstiliselt kõrgetasemelise luulekogu, mis kannab Gustav Suitsu luulele omaseid väärtusi.
Kandidaate luulepreemiale oli võimalik esitada 26. veebruarini.

Gustav Suitsu luulepreemiat on välja antud alates 2004. aastast. Viimaste aastate laureaatide seas on Jüri Kolk, Tõnis Vilu, Aare Pilv, Mehis Heinsaar, Timo Maran ja Maarja Pärtna.

Emakeelepäeva kava ja MS Teams liitumise link:
https://www.kirmus.ee/et/emakeelepaev-ja-gustav-suitsu-luulepreemia-uleandmine

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht