Eesti Arhitektuurimuuseumi uus õppevideo räägib inseneri ja arhitekti koostööst

Teine peatükk Eesti Arhitektuurimuuseumi õppematerjalis „Ole arhitekt!“ on eeskätt inseneri ametist ja sobib elukestva õppe ja karjääriplaneerimise teemadega läbi I ja II kooliastme õppekava. Arhitekti töö eeldab koostöö tegemist paljude erialade inimestega, insener on neist üks peamisi.

Inseneri ameti ja inseneri hariduse populariseerimiseks otsitakse videos vastuseid küsimustele mida teeb ehitusinsener, milliseid erinevaid insenere on olemas ja mis on inseneri töö juures eriti oluline.

Ehitusinsener on arhitekti parem käsi, tema töö on teha katseid ja arvutusi, et arhitekti välja mõeldud maja püsti püsiks. Eriti olulised on teadmised matemaatikas, füüsikas ja keemias, sest näiteks peab insener arvutama ehitatava hoone või silla enda raskuse ja veenduma, et see enda raskuse all kokku ei kukuks. Insener peab mõtlema, mis juhtub, kui talvel hakkab palju lund sadama ning see kuhjub katusele, või kui väljas on väga tugev tuul. Insenerid võivad katsetada erinevate materjalide koostistega ning konstruktsioonidega ehk maja skelettidega.

Tänu headele inseneridele on valminud keerulised ehitised, Eestis näiteks Kasari sild, Vesilennukite angaarid Tallinnas, Kadrioru staadioni tribüün ja Tallinna Laululava, mida videotunni järel saab uue pilguga vaadata ja ka katsetada.

Õppevideo leiate siit: https://youtu.be/kbKe4f2Y7pw
Haridusprogrammidest lugege siit: https://www.arhitektuurimuuseum.ee/haridus/muuseumi-haridustegevus/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht