Kirjanduspreemia “Esimene samm” tänavune laureaat on Margit Sirenzky

Hedli Mangus

Laupäeval, 8. mail anti kirjandusfestival Prima Vista noorteürituse raames pidulikult üle kirjandusauhind "Esimene samm". 5000 krooni suuruse preemia pälvis pseudonüümi Margit Sirenzky all kirjutav Marit Sirgmets, kelle lühilugu "Raadio" ilmus ajakirja Värske Rõhk 20. numbris.

Tänavusele “Esimese sammu” konkursile esitati kokku 5 preemia statuudile vastavat kandidaati, esitatud tööde seas oli kaks proosapala ja kolm luulevalikut. “Nagu preemiat üle andes tõdes ka žürii esimees Hannes Varblane, olid esitatud luulevalikud tänavu üsna ühesuguse tasemega ning jäid mõjuvuselt proosale pisut alla. Kahest proosapalast valis žürii välja Margit Sirenzky “Raadio” kui silmapaistvalt hästi komponeeritud ja tervikuks seotud lühiloo,” ütles Eesti Kirjanduse Seltsi teadussekretär ja kirjanduspreemia žüriiliige Marja Unt.

Žürii koosseisu kuulusid veel Lugemisaasta projektijuht Krista Ojasaar, kirjanik ja selle aasta festivali patroon Hannes Varblane, Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonna esimees, kirjanik ja literaat Berk Vaher ning “Esimene samm” 2009. aasta laureaat Berit Kaschan.

Aastal 2007 MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista poolt Tartu Kultuurkapitali juurde loodud kirjanduspreemia  “Esimene samm” abil soovitakse edendada Eesti kirjanduselu. “Esimese sammu” preemiale saavad kandideerida autorid oma ilukirjanduslike debüüttekstidega, mis on eelneva aasta jooksul perioodikas avaldatud.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht