Andrus Rõugu maalinäitus “Pööripäev” Viimsi Püha Jaakobi kirikus

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Andrus Rõuk
Maalinäitus „Pööripäev“
29.05.–06.07.2016
Viimsi Püha Jaakobi kirik
Avamine 29. mail kell 12.00
Jumalateenistuse algus kell 11.00

Näituse pealkiri kirjeldab Andrus Rõugu isikunäitusel väljas olevaid õlimaale üsna täpselt. Need peegeldavad ideed ruumi hajuvusest kontrasti printsiibil. Sulanduvad ja vastanduvad valgus ja vari, hägustub piir oleva ja olematu vahel. Lõikuvad autori vaimuilm ja tegelikkus. Kujutada oma siseilma saab võimalikuks.
Illusoorne ruum on kunstnikule südamelähedane teema, mille käsitlemisel võib leida talle omast poeetilisust kui märki näilise maailma ja reaalsuse põimumisest. Tihti maalib Andrus Rõuk oma töid sarjadena, ka paralleelselt paarismaalidena, kuid samas saab igat teost vaadelda kui eraldi tervikut.
Ergas koloriit, kohati lausa ehmatav avameelsus ja naivistlikuna näiv värvide lihtne vastandprintsiip on autori loomingut iseloomustavad märgid. Ta maalib abstraktseid vorme oma kogemusliku siseilma hingemaastikel. Isiklik sisekaemus väljendub vaatajale ekspressiivsetes abstraktsetes töödes.
Tööde pealkirjad nagu „Pööripäev“, „Päev ja öö“ või „Avaus teise ilma“ annavad tunnistust läbimõeldu ja isikliku maailmatunnetuse vaheldumisest ja kulgemisest. Näitusel väljas olevad maalid on läbilõige autori loomingust aastatel 2008–2016.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht