Al Paldroki näitus ja Lii Pähkeli näitus Võru Linnagaleriis

I korruse galeriis Al Paldroki „APOKALÜPTILISED MAASTIKUD”
II korruse suuremas galeriis Al Paldroki „IKONOGRAAFILISED VISIONÄÄRID“

AVAMINE esmaspäeval, 01. aprillil kell 18
“Anonymous Boh on loonud peatumatute ülemaailmsete tuuride, performance`ite, näituste ja publikatsioonidega ühe kõige esinduslikuma, märkimisväärsema, ajakohasema ja transformatiivsema kunstiliikumise ajaloos. Juhina on Boh nagu meie ajastu Wild Bill Hickok, P. T. Barnum, Alfred Jarry, Tristan Tzara, Ezra Pound või Orson Welles. Boh, kes rakendab kõiki kunstimeediumeid vahenditena Non Grata Diverse Universe’i globaalsetes performance`ites, näitab meile mitte ainult seda, kus me hetkel oleme, vaid ka loob meile hiljem mõistetavaid visioone postapokalüptilisest absurdsusest mänglevalt kaleidoskoopilisel maastikul,” kirjutas Ameerika lindprii-poeet Ron Whitehead.

“Anonymous Boh tegutseb juba aastaid raamidevälisel territooriumil, kus kunstiobjekt on lakanud olemast füüsiline teos. Etenduskunstigrupi Non Grata kureerimine tähendab omamoodi koolkonna loomist, mida on iseloomustanud performance´id juhuslikes keskkondades ja interjöörides. Eestis alternatiivse kuulsuse omandanud Boh on Non Grataga sööstnud tagasi vaatamata globaalsele kunstimaastikule. Kümnetes linnades teostatud performance´id, kunstituurid Euroopas, Aasias ja Ameerikas on teinud alternatiivimainega nongratakatest sõltumatu loomekollektiivi, kes on mujal tuntumad kui Eestis,” kirjutas Raivo Kelomees.

Kunstiteadlase Marian Kivila sõnul on Anonymous Boh kunstnik, kelle jaoks loomeprotsess ühe teose ümber võib kesta lõputult: “Nii otsib ta viise, kuidas dokument kord kadunud teose täiendusena konteksti tagasi asetada, kord aga just sellest välja rebida ja uute tähendustega küllastada. Bohi varasematel näitustel on esitatud dokumenteerivaid fotosid – nii, nagu nad on – või tekitatud hoopis olustikke, milles lavastus imiteerib performance’it.”

II korruse väiksemas galeriis Lii Pähkeli maalinäitus “MUUTUV HETK”
AVAMINE kolmapäeval, 03. aprillill kell 16
Näitus koosneb abstraktsetest maalidest. Läbivaks jooneks on päevavalgusele iseloomulik tonaalsus. Olles pidevas hetkes, muutub see järjepidevaks kulgemiseks, omades erinevaid võimalusi ja liikumisi.

NÄITUSED JÄÄVAD AVATUKS KUNI 10. MAINI 2019.
Galerii on avatud E – R kell 12:00- 19:00 ning Võru Kandles toimuvate ürituste ajal.
Näituste külastamine on tasuta.

Lisaks:
http://www.vorulinnagalerii.ee/index.html
https://www.facebook.com/events/2036638929973211/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht