Aasta interpreet on Theodor Sink

Nädalane festival „Beethoven” on jõudnud oma viienda festivalipäevani ja tänaõhtusel kontserdil kuulutatakse välja Eesti interpreetide liidu preemia „Aasta interpreet” 2020. aasta laureaat.

Beethoveni festival on jõudnud poole peale – muusika- ja teatriakadeemia suures saalis on neljal õhtul kokku kõlanud helilooja 27 sonaati. Tänasel kontserdil jätkub rännak läbi Beethoveni loomingu 18. ja 19. sajandi vahetusel loodud klaveri-, viiuli- ning tšellosonaatidega. Festivali viimastel kontserdiõhtutel esinevad teiste seas Sten Heinoja, Ivari Ilja, Marcel Johannes Kits, Peep Lassmann, Mihkel Poll, Theodor Sink, Irina Zahharenkova, Robert Traksmann, Olga Voronova jt.

11. detsembril muusika- ja teatriakadeemia suures saalis toimuval kontserdil annab interpreetide liit välja preemia „Aasta interpreet“ eesmärgiga tunnustada meie parimaid interpreete. Interpreetide liidu juhatuse otsusel pälvib seekordse “Aasta interpreedi” tiitli tšellist Theodor Sink – viljaka, silmapaistva, mitmekesise ja kõrgetasemelise kontserttegevuse eest 2020. aastal.
Theodor Sink on särav, laiahaardelise tegevusega, mitmekülgne tšellist. “Käesoleval, interpreetide jaoks üpriski keerulisel aastal on Theodor Sink silma paistnud erakordselt aktiivse tegevusega nii solisti, kammermuusiku kui orkestrandina,” sõnab interpreetide liidu juhatuse esimees Henry-David Varema ning jätkab: “Theodor soleeris muuhulgas Eesti festivaliorkestriga Lepo Sumera tšellokontserdi ettekandel, musitseeris aasta jooksul erinevates kammermuusika kooslustes ning on andnud erakordse panuse ERSO loomingulisse töösse tšellorühma kontsertmeistrina.”

Theodor Sink on pälvinud arvukalt laureaaditiitleid nii kodu- kui välismaistel konkurssidel. Tema tšelloõpetajateks on Laine Leichter, Leho Karin ja Henry-David Varema ning Marko Ylönen. Theodor Sink on mänginud Tallinna kammerorkestri, Põhjamaade sümfooniaorkestri ja Eesti festivaliorkestri koosseisus ning alates 2017. aastast on ta ERSO tšellorühma kontsertmeister.
Festival „Beethoven” toimub 7.–13. detsembrini interpreetide liidu, muusika- ja teatriakadeemia ning pianistide liidu koostöös, et tähistada Ludwig van Beethoveni 250. sünniaastapäeva.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht