A-Galerii näitab 2021. aastal kohaliku ehtekunsti kõrval senisest enam ka väliskunstnike loomingut

A-Galerii 2021. aasta näituseprogramm uurib ehtekunsti ja ehtimist nii isikliku kui kogukondliku keha kaudu, mõeldes ka ruumiga tegelevatele praktikatele. A-Galerii näitab sel aastal kohaliku ehtekunsti kõrval senisest enam ka väliskunstnike loomingut, olles tiivustatud nii kunsti kolimisest digiplatvormidele kui ka soovist ühendada ehtekunsti kogukondi avardunud digi- ja füüsilises ruumis.

“A-Galerii esindab kirevat kogukonda kunstnikke, alles õppivatest kuni üheksandat kümnendit käivate loojateni. Nii piiride-, koolkondade-, identiteetide-, generatsioonide kui ehtega suhestumise viiside ülene kaasatus ning paljususe väärtustamine on seega galeriile oluline,” ütleb A-Galerii näituseprogrammi kuraator Sille Kima.

A-Galerii on kutsunud kunstnikke oma loomingut näitama kahel näituseplatvormil: seifis ja akendel. SEIF, olles kohaliku ehtekunsti olulisim näitusepind, keskendub professionaalsete ehtekunstnike ja seppade värske loomingu tutvustamisele. AKENDEL saab aga näha nii uut kui varem tehtud loomingut, mille seosed ehtekunstiga on pehmemad. AKENDE kaudu laotuvad näitused ühiselt kasutatavasse linnaruumi, andes möödujatele võimaluse käia näitustel igal ajal.

2020. aasta lõpul korraldatud avatud konkursile laekus 38 taotlust 11 riigist. Käesoleva aasta programmis osaleb 28 kunstnikku nii rühma- kui isikunäitustega.

SEIFIS
Rita-Livia Erikson, Nikolai Balabin, Ulrika Paemurru, Urve Küttner, Ilona Treiman, Into Niilo, Andrei Balašov, Ülle Kõuts, Taavi Teevet.

AKENDEL
Ulvi Haagensen, Ihan Toomik, Andreas Kivisild, Karin Kent Grundberg, Francesca Locati, Hans-Otto Ojaste, Dongyi Wu, Constanza Salinas, Natascha Frenchen, Felicia Mülbaier, Luisa Werner, Lena Lindahl, Serena Holm, Hanna Lijenberg, Anna Norrdrann, Paula Lindblom, Mona Wallström, Erinn M. Cox, Edgar Volkov.

Tutvu A-Galerii 2021. aasta näituseprogrammiga siin.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht