A-GALERII AVATUD KONKURSS: AKNAD 2021

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

AVATUD KONKURSS: AKNAD

AKNAD on A-galerii mikronäituste platvorm, millega alustasime 2019. aastal, et pakkuda kaasaegse ehtekunsti valdkonnas tegutsejatele võimalust näidata uut või varem nähtud loomingut kompaktses formaadis ning laiendada A-galerii näitusepinda avalikku ühiskasutatavasse linnaruumi.

AKENDELE on oodatud nii üksikprojektid kui kollektiivselt loodud väljapanekud, mis puudutavad kaasaegset ehtekunsti ning käsitöölisi praktikaid visuaalkultuuri kontekstis. AKNAD on samavõrra välja- kui sissevaatamiseks. Seepärast mahub akendele ka loomingut, mis võtab lähtepunktiks ehtekunsti ning on sündinud koostöös keha ja ruumiga tegelevate valdkondadega – disain, mood, visuaal- ja etenduskunst ja arhitektuur.

AKNAD on Tallinna vanalinnas Hobusepea ja Pika tänava nurgal. AKNAD on loodud 1891. aastal kullassepaäri vaateakendeks. AKNAID on viis – üks suur ja neli väikest. AKNAD ootavad möödujaid ööl ja päeval, iga ilmaga.

Konkursil osalemiseks palume esitada:
• nimi
• kontaktandmed
• osalev(ad) kunstnik(ud)
• projekti kirjeldus (2000-2500 tm)
• teoste kirjeldus
• projektiga seotud visuaalne materjal (kuni 5 fotot / joonist)
• Tööde eksponeerimiseks vajalik tehnika ja/või eritingimused
• osaleja(te) CV(d) ja portfoolio(d)
• näituse eelistatud toimumisaeg (kuu / kvartal)

A-galerii aknapinnad on mõõtudega 220x140x48 cm (kõrgus/laius/sügavus), välja arvatud Hobusepea tänava poolne suur aken mõõtudega 220x300x85 cm. Akendel on laes konksud riputamiseks, valgustid ning pistikupesad.

Kulud, mis on seotud näituse ülespaneku, produktsiooni ja avamisega, katab kunstnik. A-galerii saab väljastada kinnituskirja toetuste taotlemiseks. Näitused vahetuvad ligikaudu kuue nädala järel.

Taotluste esitamise tähtaeg on 14. oktoober 2020.

Taotlused palume saata aadressile info@agalerii.ee manusena ühte zip-faili pakituna või galerii postiaadressile A-galerii, Hobusepea 2, 10133 Tallinn.

Taotlus loetakse esitatuks kui see on saadetud õigeaegselt ning lisatud on kõik nõutud info ja materjalid.

AKENDE programmi projekte hindab žürii. Programmi kinnitab A-galerii juhatus ja kuraator Sille Kima. Teated näituseprojekti valituks osutumise kohta saadame alates 29. oktoobrist 2020.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht