Viida Raag 30. VI 1972 – 15. XI 2020

Pärast rasket haigust lahkus meie seast muusikateadlane Viida Raag. Teda mälestavad omaksed, sõbrad, kolleegid EMTA raamatukogust ja Eesti Muusikateaduse Seltsi liikmed.

Viida sündis Tallinnas muusikute peres: isa Viido Viires oli Estonia teatris oboe- ja inglissarvemängija ning ema Riina Juul samas teatris ja ERSOs vioolamängija, hiljem Orissaare muusikakoolis viiuliõpetaja. Viida alustas muusika­õpinguid viiuli erialal, lõpetades Nõmme muusikakooli. Ta õppis Tallinna Nõmme gümnaasiumis, lõpetas 1995. aastal Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli muusikateooria erialal ning 1999. aastal Eesti muusikaakadeemia muusika­teadlasena, lõputööks „Viiulimeistri amet Tallinnas August Kristali ja Feliks Villaku näitel“ (juhendaja Urve Lippus). Alates 1998. aastast töötas ta EMTA raamatukogus, olles kõrgelt hinnatud kolleeg, kellel oli palju värskeid ideid ning kes osutas külastajaile alati suure tähelepanelikkusega asjatundlikku abi. Samast aastast sai temast ka Eesti Muusikateaduse Seltsi liige.

Viida väärtustas kõrgelt kodu ja perekonda: ta oli armastav ema kolmele lapsele ja vanaema kahele lapselapsele. Ta tundis suurt rõõmu looduses viibimisest ja matkamisest ning oskas märgata väikeseid imesid enda ümber: värve, valgust, varjundeid ja linnulaulu. Musitseerimisrõõmu pakkus talle laulmine naiskooris Gaudete. Kui ta midagi ette võttis, tegi ta seda alati põhjalikult ja süvitsi. Viida oli kuldsete kätega naine ning erakordselt hooliv ja suure südamega kaaslane, kes võttis aega teiste murede ärakuulamiseks. Ka pärast raskest diagnoosist teadasaamist oli Viida jätkuvalt lootusrikas, olles oma rõõmsameelsuse ja positiivse ellusuhtumisega kõrvalseisjaile suureks eeskujuks. Üks tema sõpru on öelnud: „Viida jääb meelde kui alati tagasihoidlikult positiivne inimene, kellel oli ka mistahes keerulises elukorralduses mingi naljakas omamoodi selgitus ja vaatenurk, ta ei andnud kujunenud olukordades lihtsalt alla ja leidis oma tee sellest välja.“

Neile, kes Viidat tundsid, jäävad temast kallid mälestused, millega ta igaüht oma erilisel viisil rikastas ja puudutas.

Eesti Muusikateaduse Selts

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht