Prima Vista 2016 partnerlinn on Haapsalu

Tänavu juba 13. korda toimuv Prima Vista kannab seekord teemapealkirja „Müstifiktsioon” ning partnerlinnaks on salapärane ja legendiderohke Haapsalu.
Tartu kirjandusfestival jätkab traditsiooniks saanud väljasõite teistesse Eestimaa linnadesse, mis saavad festivali partnerlinnana nõnda kirjanduspeost osa. Partnerlinna päeva projektijuhi Triin Ploom-Niitra sõnutsi tegi Prima Vista tänavune katusteema seekord valiku lihtsaks. Teist nii salapärast linna kui Valge Daami legendiga tuntust kogunud Haapsalu Eestis pole.
Partnerlinnapäev Haapsalus leiab aset reedel, 6. mail paralleelselt Lääne Maakonna Keskraamatukogus ning Haapsalu kultuurikeskuses. Sisutihe programm kätkeb endas hommikust lasteprogrammi, raamatulaata, Läänemaaga seotud loomeinimeste esinemisi ning päeva lõpuks kohtuvad Haapsalus lugejatega kaks Prima Vista välisautorit.
Noorimad raamatuhuvilised on lustima oodatud alates kella kümnest, kui keskraamatukogu lasteosakonnas esineb lastekirjanik Annely Lember. Keskpäeval avatakse kultuurikeskuse fuajees raamatulaat, kus saab terve päeva vältel tutvuda uusima kirjandusega.
Alates kella kahest tasub sammud seada  Lääne Maakonna Keskraamatukogu lugemissaali, kus riburada astuvad üles Eia Uus, luuletajad Kaarel B. Väljamäe ja Silvia Urgas, muusikud Paula-Marit Leiumaa ja Lisete Velt, Soome kirjanik Minna Lindgren ning avalikel esinemistel karukostüümi kandev Läti kirjanik Vilis Lācītis.
Prima Vista kava Haapsalus
Reedel, 6. mail toimuvad Prima Vista kirjanduspeo sündmused paralleelselt nii Tartus kui Haapsalus.
Päeva juhatab sisse kl 10 algav lastehommik Lääne Maakonna Keskraamatukogu lasteosakonnas (Wiedemanni 11). Lastele räägib raamatute kirjutamisest ja illustreerimisest eesti lastekirjanik Annely Lember.
Kl 12–17 toimub raamatulaat Haapsalu kultuurikeskuse fuajees.
Kl 14 jätkub programm Lääne Maakonna Keskraamatukogu lugemissaalis (Posti 3)
Läänemaalt pärit või Läänemaaga seotud loomeinimeste kavaga: esinevad eesti kirjanik Eia Uus, eesti luuletajad Kaarel B. Väljamäe ja Silvia Urgas ning muusikud Paula-Marit Leiumaa ja Lisete Velt.
Kl 16 kohtub lugejatega Soome kirjanik, ajakirjanik, muusikateadlane ja raadiohääl Minna Lindgren. Tema üks tuntumaid romaane, 2013. aastal ilmunud „Surm Õhtuhiies” on tõlgitud ka eesti keelde. Teose põhjal plaanitakse peagi teha film. Autoriga vestleb Kadri Kaljurand Soome Instituudist.
Kl 17 on publiku ees mitmenäoline Läti kirjanik ja muusik Vilis Lācītis. Temaga vestleb tõlkija Aive Mandel.

Prima Vista partnerlinna päeva toetavad Haapsalu linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.
Rohkem infot festivali kodulehelt http://kirjandusfestival.tartu.ee/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht