Eesti Akadeemiliste Naiste Ühing tunnustas naisteadlasi

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

2018. aasta Akadeemiline naisteadlane on Eesti Maaülikooli hüdrobioloogia professor Tiina Nõges.
Tiina Nõges on nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt tuntud teadlane, kes juhendab arvukaid projekte, on rahvusvahelise tasemega eriala ekspert, osaleb teaduslikes otsustuskogudes, on kirjutanud üle 200 teadusartikli ning tema töid on tsiteeritud  rohkem kui 3000 korral. Tema juhendamisel on kaitstud kuus teadusmagistri ja üheksa filosoofiadoktori kraadi ning praegu juhendab nelja doktoranti. Teda on tunnustatud kahel korral Eesti teaduspreemiaga bio-geoteaduste alal ning kahel korral Raefondi preemiaga. Tiina Nõges on pälvinud 2017.aastal Eesti Maaülikooli teenetemedali..

2018.aasta Akadeemiliseks noor naisteadlane on Tallinna Tehnikaülikooli Energiatehnoloogia instituudi vanemteadur Birgit Maaten.
Birgit Maaten on spetsialiseerunud soojusenergeetikale.Ta tegi magistritöö rakenduskeemia ja biotehnoloogia alal  ning jätkas  uurimistööd Eesti energeetilise ressursi, põlevkivi väärindamise alal.. Birgit Maaten  kaitses edukalt doktoritöö vaid 6 aastat pärast kõrgkooli lõpetamist. Ta on osalenud 12 projektis ning praegu on käsil 5 jooksvat projekti, on avaldanud 17 rahvusvaheliselt tunnustatud artiklit, juhendab magustritööd ja õpetab teadustöö kõrval üliõpilasi energeetikatehnioloogia alal. Noore teadlasena kuulub ta TalTechi Mehaanikateaduskonna nõukogusse.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht