Raamatututvustus

 

Mats Traat ORJAVITS ÕITSEB

Traat on hetkel kirjutava luuletajana kassetipõlvkondlaste esinumber ? seegi valimik ta viimaste aastate kogude tasemel. Palju on siin keeletaidurlust, keelt kui ennast loovat tulva, keelt kui piltide ja meeleolude maalimise vahendit. Kujundanud Mari Ainso. Ilmamaa, 2005. 88 lk.

 

Arlette Farge, Jacques Revel

MÄSSU LOOGIKA. Lasteröövide afäär Pariisis 1750

Revel on ajakirja Annales üks peatoimetajaist, see peaks juba kõnekas fakt olema ning andma ninna haisu tolle raamatu suunast. Lugu ise räägib tegelikult ka kirjandusliku väärtusega, haaravas stiilis sellest, kuidas rahvamäss kujuneb, see on omamoodi mässumentaliteedi vaatlus ühe konkreetse sündmuste jada näitel. Prantsuse keelest tõlkinud Heete Sahkai, toimetanud Marek Tamm, kujundanud Marius Peterson. Varrak, 2005. 126 lk.

 

Anneli Mihkelev

VIHJAMISE POEETIKA

Eesti ühe juhtiva kirjandusest mõtleja ja kirjutaja mahukas monograafia: uurimisretk allusiooni, ta liikuva kuju ja tähenduse otsinguil. Kirjandushuvilist detektiivromaanina kaasa kiskuv teadustöö. Keeleliselt toimetanud Tiina Hallik, ingliskeelse teksti toimetanud Richard Adang, kaane kujundanud Marek Lillemaa. Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus, 2005. 178 lk.

 

KOHANEVAD TEKSTID

Kirjandusteaduslike sissevaadete kogumiku lähteks on aastail 2003-2004 toimunud paariskonverents. Enamasti räägivad need uurimused teksti ja ta aja, retoorilise ja poliitilise keskkonna suhetest. Kirjutajaiks enamasti eesti kirjandusteaduse hetke terasemad. Koostanud ja toimetanud Virve Sarapik ja Maie Kalda, kaastoimetanud Tiina Saluvere, Piret Viires, kujundanud Alo Paistik. Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti kultuuriloo ja folkloristika keskus, TÜ eesti kirjanduse õppetool, 2005. 376 lk.

 

LOOMING  2005, nr 8

Uus Looming on juba jõudnud ületada pisukese kirjandusliku skandaali läve. Vaapo Vaher analüüsib nimelt Maimu Bergi juubeli puhul eksperimentaalselt Bergi kui naist ja kirjanikku läbi kooselu Vaino Vahinguga; solvumise põhjust suuremat siiski ehk pole. Veel on siin põnevad mõtisklused poliitilisest korrektsusest (Aare Pilv) ja loojate eneseväärikusest (Berk Vaher), lisaks muidugi lademeis väärt ilukirjandust (nt Maimu Bergi proosat) ja arvustusi. Peatoimetaja Udo Uibo.

 

KEEL JA KIRJANDUS  2005, nr 8

Huvitav number: räägitakse ?Peterburi tekstist XX sajandi eesti kirjanduses? (Irina Belobrovtseva, Aurika Meimre), Mari Laaniste kirjutab piltide ja kirja keelest, lisaks arvustusi jpm. Peatoimetaja Mart Meri.

 

KEELE JA KIRJANDUSE

KOONDREGISTRID 1988 ? 1997

See on täiesti praktilise väärtusega abimees filoloogidele, keele ja kirjanduse sõpradele. Koostanud Madis Norvik, toimetanud ja korrektuuri lugenud Mall Jõgi, Tiina Hallik, Väino Klaus, Mart Meri. SA Kultuurileht, 2005.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht