Algab oivalise ajakirjanduse otsimine

H.H.Luik

Hans Luige oivalise ajakirjanduse preemia žürii kutsub lugejaid otsima Eesti kirjutavast ajakirjandusest väärt töid ja neist teatama, et valida välja 100 000-kroonise preemia saaja. Lugejad ja žürii liikmed (Kristina Mänd, Mart Raudsaar, Mihkel Kaevats, Raimo Ülavere ja Kaarel Tarand) valivad preemia saaja või saajad välja Võidupühast Võidupühani ehk 23. juunist 2009 kuni 23. juunini 2010 Eesti ajakirjanduses eesti keeles kirjutatud ja avaldatud tööde hulgast.

Võidutööks valitakse selline, kust paistab kirjutaja (või ka meeskonna: kujundaja, piltniku ning toimetaja) iseseisev pingutus, töö allikate ja ajakirjandusliku vormistamisega. Oivaline ajakirjandus taotleb ühiskonna vastukaja, teenib lugeja silmade avamise ja lahtihoidmise ning avalikke hüvelisi eesmärke.

Preemia täidab oma ülesande, kui aitab kaasa sellele, et kodumaise pressi lugeja on edaspidi ajakirjanduse suhtes nõudlikum ja valivam. Selles mõttes aitab oivalise ajakirjanduse esiletõstmine ühtlasi ära tunda PR-sugemetega, väheste või ühekülgsete allikatega või mõttevaest ajakirjandust. Heast kandidaadist saab esialgu teatada e-postiga aadressil ajakirjandus@gmail.com või kaarel@sirp.ee. Kooskõlas lugejate ettepanekute vooga tekib ka preemia veebikeskkond, kus saab jälgida kandidaatide saatuse kujunemist ning osaleda arutelus nende üle.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht