Wabalinna maja “Ääremärkused” Kondase keskuses

Neljapäeval, 5. märtsil kell 17 jätkub Kondase keskuses vestlussari „Ääremärkused“, mis lahkab perifeeriaga seonduvaid teemasid. Külaliseks on paidelane Rainer Eidemiller, kes kõneleb Wabalinna maja tegemistest.
Wabalinna maja (vt: http://wabalinn.weissenstein.ee/) on kujunenud viimastel aastatel Paide vabakonna kohtumis- ja tegutsemiskohaks. Seal tegeletakse nii vanalinna keskkonna kui säästva renoveerimisega, avatud on väike kunstigalerii ja vabakohvik. Wabalinna maja on ühtlasi Arvamusfestivali suviseks staabiks ning proovib käima lükata erinevaid Paide kodanikualgatuslikke ettevõtmisi.
Rainer Eidemiller on Wabalinnaga seotud tegevusi püüdnud arendada alates 2004. aastast. “Ääremärkustel” annab ta ülevaate Wabalinna maja senistest elust, poetab pilgu ka tulevikku ning loodab publikust leida huvilisi, kellega arutada võimalike koostööprojektide üle Paide ja Viljandi vahel.
Kuna Viljandis veel Wabalinna majaga analoogset asutust ei ole, kuid sarnaselt mõtlevaid ja tundvaid inimesi on küll ja enam, siis kasutagem võimalust sel teemal üheskoos mõelda!

“Ääremärkused” on vestlussari, kus kõnelejateks on inimesed, kes ühel või muul viisil puutuvad kokku enese (või kellegi teise) positsioneerimisega kultuuri äärealal. Kondase keskuse profiilist tulenevalt huvitavad meid eriti visuaalkultuuri marginaalsed nähtused, ent samavõrd põnev on jälgida enesekindla perifeeria arenemist kogu kultuuriruumis.

Vestlusel osalemine on tasuta.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht