Vestlusõhtu Peeter Kuutmaga 11. aprillil kell 17 Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kolleegid on Peeter Kuutmad iseloomustanud nii: üks ja ainus, Eesti tekstiilikunsti grand old man, kes on kulgenud läbi aastakümnete väsimatult oma rada.
Peeter Kuutma looming on tuttav paljudele. Ta on tuntud ka väsimatu korraldaja ja eestvedajana, kogemustega kujundaja, õpetaja ja hea kolleegina. Tunnustatud Eesti Tekstiilikunstnike Liidu poolt aasta tekstiiilikunstniku ja aasta tekstiiliteo tiitliga, Kristjan Raua preemia laureaat (2016), Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Tekstiilikunstnike Liidu ja Eesti Sisearhitektide Liidu liige.

Peeter Kuutma (1938) on tekstiiliga järjepidevalt tegelenud ning sellele pühendunud ligi viiskümmend aastat – seeläbi omab ta siinses kunstipildis ainulaadset positsiooni. Tema pikk loomeperiood hõlmab tegelemist nii trükikangaste, vaibakunstiga kui ka interjöörilahenduste, näituste korraldamise ja õpetamisega. Eesti tekstiilikunstis eristub Peeter Kuutma selgelt ka oma teemakäsitluste poolest – arhitektuursete motiivide kasutamine, sotsiaalsete muutuste tunnetamine, looduse mõjuvus ja selle muutuv valgus kõneleb kunstniku huvist ümbritseva vastu. Kuutma on tuntud geomeetrilise käsitluslaadi poolest, tema abstraktsed vaibad on ühtaegu dekoratiivsed, samas alati pingestatud kindla sõnumiga.

11. aprillil toimuval Peeter Kuutmale pühendatud teemaõhtul on võimalik osaleda vestlusringis ja kuulata seni rääkimata lugusid.
Vestlust kunstnikuga juhib muuseumi peavarahoidja Helen Adamson.

Korraldavad Eesti Tekstiilikunstnike Liit ja Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht