HOP galeriis avatakse Urmas Bereczki näitus “Chiaroscuro”

Urmas Bereczki
CHIAROSCURO
9.02.12.-27.02.2018
Hop galerii
Tallinn

Neljapäeval 8. veebruaril kell 17.00 avatakse HOP galeriis Urmas Bereczki näitus CHIAROSCURO.

Kultuuriajaloolase ja kultuuridiplomaadi taustaga Bereczki on valinud oma kunstiliseks väljundiks keraamika, kuna kõige inspireerivamaks ja sobivamaks materjaliks seejuures on osutunud tema jaoks savi, mis võtab tema käte all enamasti keraamikaskulptuuride kuju. Kuigi katsetanud ka figuratiivse pisiplastikaga, loob Bereczki enamasti abstraktseid vorme.
Käesoleval näitusel väljapandud tööd on valminud aastatel 2013–2018 erinevatest kõrgkuumussavidest (1200° –1300° C), mis on põletatud osalt elektri- , osalt puupõletusahjus. Valdavas osas mustast savist valminud tööd oma orgaaniliste vormide ja iidsete tsivilisatsioonide vormikeelt imiteerivate kontuuridega meenutavad tihti inimkujusid. Heledal taustal üksteise kõrval seisvate tumedate kujude vahele jääv tühi ruum moodustab omakorda abstraktseid kujusid. Sellele viitab ka näituse pealkiri, renessansi ja baroki ajastu maalikunstist pärit mõiste chiaroscuro (algne tähendus: hele-tume, valgus-vari), mis veidi muudetud sisuga on tuntud ka kaasaegses foto- ja filmikunstis.

Urmas Bereczki tee keraamikani kulges läbi erinevate kursuste Soomes, Ungaris, Rootsis ja Itaalias (Firenze), kuni jõudis Faenza Rahvusvahelise Keraamikainstituudini, mille ta lõpetas aastal 1991. Alates aastast 1996 on ta Eesti Keraamikute Liidu ja Eesti Kunstnike Liidu liige. Tema töid on eksponeeritud Helsingis, Tallinnas, Pärnus, Viljandis, Riias, Szombathelys, Debrecenis, Budapestis, Ljubljanas ning väljaspool Euroopat Kairos ja Tangshanis, Kirde-Hiinas.

HOP galerii
Hobusepea 2
10133 Tallinn
tel: +372 6462887
gsm: +372 5112350
e-mail: www.eaa.ee/hop

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht