Reedel selgub Liivi luuleauhinna laureaat

Mari Niitra

Reedel selgub, kes on tänavune Liivi luuleauhinna laureaat -- kas Karl-Martin Sinijärv, Maarja Kangro, Mehis Heinsaar, Andrus Kasemaa või Indrek Hirv.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Juhan Liivi 146. sünniaastapäeva üritused algavad reedel kell 12, kui  J. Liivi nim. Alatskivi Keskoolis kuulutatakse pidulikul aktusel välja tänavuse Liivi luuleauhinna laureaat.
Liivi luulepreemiat antakse välja alates 1965. aastast ning selle pälvib eelmisel aastal esmatrükis avaldatud silmapaistev eestikeelne luuletus, mida kannab liivilik vaimsus. Varasematel aastatel on luuleauhinnaga pärjatud suurt osa silmapaistvatest eesti luuletajatest (lähemalt www.muusa.ee). Auhind ei ole rahaline, selle võitjale kingitakse karjasemärss, mille on valmistanud nahakunstnik Ülle Paap.
Žürii tööd juhtis mullune laureaat Triin Soomets, žüriisse kuulusid Jüri Talvet Eesti Kirjanike Liidust, Mart Velsker TÜ eesti kirjanduse õppetoolist, Janika Kronberg Eesti Kirjanduse Seltsist, Reet Kruup Alatskivi vallavalitsusest, Kait Eiland J. Liivi nim. Alatskivi Keskkoolist ja Mari Niitra Liivi Muuseumist.
Pärast aktust leiab aset mälestushetk Juhan Liivi haual ning seejärel siirdutakse Liivi Muuseumi. Kell 14.30 avatakse muuseumis Üle Paabu alias Jorsa Noorema karikatuurinäitus “Munad ilma kisata”. Ülle Paap on Alatskivilt pärit vabakutseline nahakunstnik, kelle nahkehistööd on traditsiooniliselt nii Liivi luuleauhinna kui koolinoorte etluskonkursi auhindadeks. Samuti on Ülle Paabul olnud mitmeid isikunäitusi. Tema isa Albert Paap oli pallaslane, kes tudengipõlves õpingute kõrvalt ka mõnda aega Jorsa pseudonüümi all ajalehtedes karikatuure avaldas. Sellest on tuletatud ka seekordse karikatuurinäituse autori nimi Jorsa Noorem.

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht