Kultuuriministeerium toetab Setu, Võru ja Mulgi kultuuriruume 4,7 miljoni krooniga

Ave Toots-Erelt

Kultuuriminister Laine Jänes kinnitas Lõuna-Eesti eri piirkondadele suunatud toetusprogrammide tulemused, kust sai toetust 130 erinevat projekti.

Kui varasemalt toimis lisaks Setumaa kultuuriprogrammile ainult üks üldisem toetusprogramm ülejäänud Lõuna-Eesti regioonile, siis tulenevalt piirkondade eriilmelisusest on alates käesolevast aastast oma programm suunatud nii vanale Võrumaale kui ka Mulgimaale.
 
Mulgimaa programmist eraldati toetusi 29 kultuuriprojektile kogusummas 585 000 krooni. Toetust jagus mulgi murdekeele õppe korraldamiseks, aga ka Mulgi-Eesti praktilise sõnaraamatu väljaandmiseks. Samuti Mulgimaa rahvarõivaraamatu koostamiseks ja mulgikeelsete raadiouudiste tegemiseks.
 
Vana Võrumaa kultuuriprogrammist sai toetust 23 projekti, toetuste kogusumma on 1,35 miljonit krooni. Kultuuriprogrammi toel jätkab ilmumist võrukeelne ajaleht ja internetiväljaanne „Uma Leht“, antakse välja võrukeelne „Täheke“ ja jätkub võrukeelsete Jänku Jussi multikate tootmine. Toetust sai ka tänavu teist korda toimuv võrukeelne laulupidu Uma Pido. Programmi abil ilmub ka raamat “Suitsusaunad Vanal Võromaal”, antakse välja mitmed CD-d ja toimuvad lastelaagrid.
 
Setumaa kultuuriprogrammi raames toetab Kultuuriministeerium tänavu 78 erinevat sündmust ja algatust teadusuuringutest  külade koostöö edendamiseni. Ministeeriumi toel antakse välja setukeelset ajalehte, teoks saavad mitmed küla- ja teemapäevad, aga korraldatakse ka setu keele, pärimuse ja omakultuuri õpetust Setumaa koolides. Setumaa kultuuriprogrammist eraldab ministeerium esimese jaotuses 2,7 miljoni krooni.
 
Kultuuriministeeriumil on kokku kuus programmi erinevate omanäoliste kultuuriruumide toetamiseks. Lisaks Setumaa, Vana Võrumaa ja Mulgimaa kultuuriprogrammidele on tänavu tehtud toetusotsused ka Saarte ja Kihnu kultuuriprogrammidest, kust sai toetust kokku 50 projekti ligi 1,4 miljoni krooni eest. Peagi langetatakse ka Peipsiäärse piirkonna kultuuriprogrammi toetusotsused.

Vaata lisaks:
• Mulgimaa kultuuriprogrammi toetused
• Vana Võrumaa kultuuriprogrammi toetused
• Setumaa kultuuriprogrammi toetused

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht