Improvisatsioon kui maailmavaade

Laur Kaunissaare

Kolmapäeval ja neljapäeval annab improvisatsioonilise muusika sarjas IMPROTEST Eestis kaks kontserti (Kanuti Gildis Tallinnas ja Genialistide klubis Tartus) saksa kitarrist Erhard Hirt, kes on teinud koostööd mitmete nimekate muusikutega üle maailma.

Kanutis astub lavale laia rahvusvahelise kogemusega kitarrist, kes on koos esinenud mitmete nimekate tegijatega üle maailma. Ta oskab kitarrist välja võluda helisid, mida ei ootaks ja eksperimenteerimine, kas masinate abil või ilma, on tal ammust ajast veres. Kuid Hirt pole seejuures mitte pelgalt tehniline virtuoos – tema loodud helidest kuuldub isikupära ja isepäist mõtlemist. Erhard Hirt pole sugugi mittesootuks tundmatu geenius, kuid omas valdkonnas on ta omamoodi salavihjeks.  

Erhard Hirt on Saksa kitarrist, kes on kitarri mänginud juba alates teismeeast saadik ja tegelenud seitsmekümnendatest elektroakustilise ja eksperimentaalse muusikaga.Tema koostööpartnerite rida läbi aastakümnete on aukartustäratavalt pikk. Siinkohal vaid mõned nimed: Phil Minton, Derek Bailey, John Butcher, Paul Lovens, Paul Lytton, LolCoxhill, Kazuhisa Uchihashi, Evan Parker… Lisaks kontsertidele on ta tihti töötanud ka filmi-, installatsiooni- ja tantsuprojektidega.  

IMPROTEST on Kanuti Gildi SAALi, MKDK ja U.L.A. Jazzi kontserdisari, mis toob kuulajateni improvisatsioonilise muusika nähtusi meilt ja mujalt. Sarja kontserdid toimuvad alates 2005. aastast, kord kuus jaanuarist maini ja oktoobrist detsembrini. Sarja toetab Tallinna Kultuuriväärtuste Amet ja Kultuurkapital. Kuraatorid: Mart Soo ja Taavi Kerikmäe. Aprilli ja mai esinejad selguvad aprillis 2009. Täpsemaks infoks jälgige Kanuti Gildi SAALi kodulehekülge www.saal.ee   muusika: Erhard Hirt toetajad: Tallinna Goethe Instituut, Eesti Kultuurkapital

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht