90ndate noored otsivad igavest armastust

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Together Forever

10. aprillil esietendub Sõltumatu Tantsu Laval lavastaja Barbara Lehtna uuslavastus „Together forever“ mis uurib igavese armastuse mõistet 90ndate põlvkonna näitel.
Lavastaja sõnul on teema hetkel aktuaalne, kuna see sama põlvkond noori täiskasvanuid, kelle hulka ta ise kuulub on järjest rohkem jõudmas vanusesse, kus abiellutakse, saadakse lapsi ja minnakse ka juba lahku pikaajalistest suhetest. „Meie esimesed together-forever hetked hakkavad mõne inimese puhul otsa saame, mõne teise puhul aga just algavad. Arvan, et meie generatsiooni pole just väga palju uuritud ja see lavastus annab selleks võimaluse,“ seletab Lehtna.
Laval otsivad aga armastust etendajad Johan Elm, Minna-Triin Kohv ja Kaido Torn, kelle ühine füüsiline lavakeel mõtestab armastust läbi lapsepõlve kohatu. „No minu pärastlõunad ja õhtud kuulusid kindlasti teleka vaatamisele ja kui ma mõtlen, et kust ma siis tean kuidas armastus käima peaks, siis nüüd olen järjest rohkem hakanud mõtlema, et see tuleb tegelikult just nendest samadest filmidest ja sarjadest, mida tollal vaadata sai,“ avab lavastuse kontseptsiooni Kaido Torn.
Lavastaja sõnul on popkultuuri mõju kõrval huvitav aga ka see kuidas just selle põlvkonna vanemad noorte arusaamu armastusest on muutunud. „Näiteks sai selgeks, et kui toetuda endi ja sõprade kogemusele, siis me väga palju ei tea, et kuidas üks mees armastama peaks, sest isanäiteid on vähe, samuti pole meist väga paljud näinud oma vanemaid üksteisele armastust avaldamas,“ sõnab Lehtna.
ESIETENDUS: 10.04 kl 19:00
ETENDUSED: 11.04, 12.04, 22.04, 23.04 kl 19:00
LISANFO: https://stl.ee/lavastus/together-forever/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht