Raamatututvustus

 

  Jevgeni Griškovets

KUIDAS MA KOERA SÕIN.

VENE RÄNNUMEHE

ÜLESTÄHENDUSED

Sissevaat vene ellu, sõjaväeolusse ja rongisõitu jne… Autoriks lavatäht ja kirjanik, “mees nagu teater”, kahest tekstist esimene on monodraama. Kui LR veel tellitud pole, siis kunagi pole hilja: tase on endiselt kõrge, lood mõnuga loetavad, palad hoolega valitud. Vene keelest tõlkinud Jaan Ross. Toimetanud Anu Saluäär, järelsõnaga varustanud Irina Belobrovtseva. Loomingu Raamatukogu 2006, nr 36. 72 lk.

 

 

KEEL JA KIRJANDUS 2007, nr 1

Luule Epner kirjutab postdramaatilisest tekstist, Liisi Laaneste uue aja Eesti anekdootidest, Udo Uibo hakkab tegema etümoloogilisi märkmeid, Aivar Kull käsitleb Oskar Lutsu patukahetsust, lisaks palju muud põnevat materjali keele ja kirjanduse sõpradele. Kui see erialaselt põnev, aga samas ka laialdasemalt huvi pakkuv ajakiri veel tellitud pole, siis tuletagem meelde: kunagi pole hilja. Peatoimetaja Joel Sang.

 

 

LOOMING 2007, nr 1

Ajakiri, milles Sinijärve ja Toomingu luuletsüklid, Paul-Eerik Rummo lühinäidend, Peeter Sauteri ja Armin Kõomäe uudisjutud,  Maie Kalda, Hellar Grabbi, Anu Saluääre, Kivisildniku jt mõtisklusi, ei jäta küsimärke – eks kirjuta siin ju vabariigi parimad kirjutajad nii hästi kui oskavad. Kui see väärt riistapuu veel kodusesse postikasti ei kulge, on aeg see viga parandada.

Peatoimetaja Mihkel Mutt.

 

 

TEATER. MUUSIKA. KINO 2007, nr 1

Kultuurikuukiri pakub meile lugeda seekord Kalev Kudu kirjutise üliõpilasteatritest, Maris Valk-Falki sissevaate konkurssfestivalile “Con brio 2006”, Küllo Arjakase käsitluse Vladimir Karasjovi neljatunnisest riiulisse jäänud mängufilmist “Lindpriid” jpm. Väärikate kirjutajate sisukaid lugusid on alati mõnusam lugeda, kui need kodus olemas.

Peatoimetaja Madis Kolk.  

 

 

LOFO 2007, nr 1

Tore, kui maailmas midagi muutub. Näiteks see, et loodusfotograafid saavad endale oma ajakirja, mis ilmselgelt passib ka lihtsureliku silmaringi avardamiseks. Säherdune on Eestis nüüd ilmuma hakanud. Lofot annab välja  tandem  Jaak Põder ja Sven Začek. Ametlikult on nad koondunud MTÜ Loofoo alla. Kes tellida tahab, peab hankima esimese numbri, eks sealt paistab, mis meid tulevas ootab.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht