Ivo Heinloo

Ivo Heinloo

on Klassikaraadio vastutav toimetaja. Ta on omandanud magistrikraadi kirjandus­teaduse alal.

Milline on Eesti kultuuripoliitika suurim õnnestumine või läbi­kukkumine?

Kõige suurem probleem kogu ühiskonnas on inimeste süvenemisvõime vähenemine ja pealiskaudsuse pealetung. Kultuuri ja lihtsakoelise meelelahutuse piir on hägustumas. Sellega seoses kannatab ka humanitaarharidus. Palju on räägitud sellest, et noorte kontakt klassikalise muusikaga on vähenenud. Süvakultuur jääb sellistes tingimustes paratamatult vaeslapse ossa.

Lahendamist vajavad muidugi paljud probleemid. Eesti tipp­kollektiivide tegutsemiseks ei ole loodud kõiki vajalikke tingimusi, paljud neist elavad ja töötavad õnneks kultuurkapitali toel, milleta meie kultuurielu ette ei kujuta. Kui konkreetsemaks minna, siis meil ei ole ikka veel päris oma ooperimaja. Ka laulupeo tulevik on ebamäärane. Kultuurimetseenlus on veel liiga vähe levinud ja kultuurimetseenidele ei tule ka riik piisavalt vastu, et vähendada annetuste pealt maksukohustust.

Džässi mätta otsast vaadates on hea, et meie džässmuusika tase on pidevalt, ka tänu riigi toetusele, tõusnud ja järjest professionaalsem. Muidugi on see seotud džässialase kõrghariduse omandamise võimalusega kuni doktorikraadini välja; aegu tagasi ei saadud seda Eestis veel kuidagi teha. Džässieksport on aina intensiivsem, eesti džäss on maa­ilmas teatavat kvaliteedimärki omandamas. Seda suunda on kindlasti vaja jätkata ja edasi toetada, sest väikesele riigile on eriti oluline, et kõrgkultuur jõuaks väljapoole riigipiire.

Sirp keskendub sel aastal kultuuripoliitika põhialustele koondnimetusega „Kultuur 2030“. Praegune põhialuste dokument kehtib aastani 2020, seega on viimane aeg hakata koguma ideid järgmiseks.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht