Dokumentaalsarja “Eesti lood” 23. hooaja ideekonkurss on avatud

Eesti Rahvusringhääling, Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital kutsuvad filmitegijaid osalema sarja “Eesti lood” uue hooaja ideekonkursil. Uute filmide projekte saab esitada 31. maini 2024. a.

Dokumentaallugude sari “Eesti lood” ootab uusi ideekavandeid filmideks, mis peegeldavad Eesti ühiskonnas toimuvaid protsesse ning kajastavad eestimaalaste tegemisi meil ja mujal. “Eesti lood” on erinäoline ajastu kroonika ja käesoleva konkursiga otsitakse lugusid sarja 23. hooajaks, mis jõuab vaatajate ette 2026. aasta alguses.

Konkursile on oodatud filmiprojektid, mis on selge narratiivi, eristuvate karakterite ja tugeva režiikontseptsiooniga. Esitatud projektide seast valitakse välja teise vooru pääsevad ideed, mille autoritel on võimalik arendada 10 nädala vältel filmi vormi ja jutustamise viisi. Sügisel valitakse nende seast filmiprojektid ja nende tootmine algab 2024. aasta lõpus. Filmide planeeritud pikkuseks on 28 minutit.

Ideekonkursil osalemiseks tuleb täita registreerumisvorm, mis asub SIIN.
Lisaks andmetele tootja ja autorite kohta oodatakse infot kavandatava filmi teemavaliku, režissööri idee ja peategelaste kohta. Visuaalse näidise esitamine on vabatahtlik.

“Eesti lood” esimesed filmid valmisid juba 2003. aastal. Dokumentaalfilmide tootmist rahastavad ühiselt Eesti Rahvusringhääling, Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.
Ühe filmi tootmiseks eraldatakse 25 000 eurot, tootja omaosalus peab olema vähemalt viis protsenti. ERR omandab dokumentaalfilmide tele- ja veebiõigused.

“Eesti lugude” varasemaid filme näeb ERR-i veebikanalis Jupiter.err.ee.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht