KOHVI. PAUS. Aet Ollisaar, Ehalill Halliste, Marilyn Piirsalu ja Ainikki Eiskop Kõrgessaare mõisa valitsejamajas

KOHVI. PAUS
Aet Ollisaare, Ehalill Halliste, Marilyn Piirsalu ja Ainikki Eiskopi vaibanäitus Kõrgessaare mõisa valitsejamajas (raamatukogus)
kuni 30. august
avatud E-R 11 – 15

Näituse avamine 1. augustil kell 13. Augusti esimesel nädalavahetusel tervitab Hiiumaa kõiki oma külalisi tõelise kohvikute saarena ning pakub unustamatu võimaluse saada osa kohvikutepäevade traditsioonist. Kõige-kõige esimesed kohvikutepäevad Eestis olid just Hiiumaal, aastal 2007 Kärdlas, mille elanikke teatakse juba 19. sajandist kohvilähkrite nime järgi. Tänavu, 3.-5. augustil avab oma õueväravad 34 kodukohvikut üle Hiiumaa!

Need päevad on saarel tõesti rahvarohked ning uudishimulikke silmi jagub kõikjale. Sellega seoses tuli idee täita suvel tühjana seisev Kõrgessaare mõisa valitsejamaja (raamatukogu) saal tekstiilikunstiga. Väiksesse näituseruumi mahub Aet Ollisaare, Ehalill Halliste, Marilyn Piirsalu ja Ainikki Eiskopi vaibalooming. Kõik teosed illustreerivad hästi kohvilõhnaliste koduaedade rõõmsat melu. Vaipadesse on kootud üksi olemise vaikust, õite-ilu, koosolemise lusti, rannikumere sillerdust ja ei puudu ka kohvilaud.

Aet Ollisaar (1966) on tekstiilikunstnik ja õppejõud, kes elab ja töötab Tartus. Ta on suunanud tekstiilikunstialast haridust: 1992. aastast Tartu Kunstikoolis ja alates 2000. aastast professorina Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas.

Aeda loomingut iseloomustavad autoritehnikas valminud tööd, kus lõimelõngadest moodustatud värvikoski pingestavad detailid, mis toovad teosesse materjali või eseme eelmise elu.

Ehalill Halliste (1948) on vabakutseline tekstiilikunstnik, kes elab ja töötab Kohilas

Ehalill töötas 1978-1994 Kunstitoodete kombinaat ARS tekstiiliosakonnas kunstnikuna ja 1994-2002 kunstiõpetuse õpetajana Kohila Gümnaasiumis.

1998 asutas Ehalill Halliste Stuudio-Galerii, tänapäeval nimega Ehalille Vaibasara. Oma stuudios on ta loonud sadu gobelääntehnikas vaipu, neist tuntuimaks on saanud 15-osaline vaibaseeria „Pae peal“. Ehalille loodud vaibad võivad olla kas jõulised või õhkõrnad, aga tema kordumatu käekiri on alati eksimatult äratuntav.

Marilyn Piirsalu (1981) on graafik, video- ja tekstiilikunstnik. Ta elab ja töötab Tallinnas.

Lisaks menukatele graafilistele piltidele, hakkas Marilyn oma lugusid seinatekstiilidesse kuduma. Selleks ta kasutab stuudiokaaslase tekstiilikunstnik Kadi Pajupuu leiutatud RailReed suga, millega saab muuta lõime tihedust ja kanga laiust. Tema tekstiilinäitused ja projektid ongi toimunud koostöös Kadi Pajupuuga.

Marilyni looming jutustab sõprusest, rõõmsatest ja kurbadest hetkedest, mis ei jäta vaatajat ükskõikseks.

Ainikki Eiskop (1966) on vabakutseline tekstiilikunstnik, kes on viimastel aastatel sidunud end aina rohkem Hiiumaaga. Ta on esinenud näitustel siidimaalide, gobeläänide ja tikitud rõivastega.

Ainikki Eiskop töötas 1992-1994 aktsiaseltsis Hame ja 1994-1997 Kunstitoodete kombinaadis ARS tekstiiliosakonnas kunstnikuna, hiljem Lühikese Jala Galeriis. Alates 2010 aastast galerii Kunstiaken osanik.

Eelkõige siidimaalijana tuntud kunstniku rõõmsavärvilised tööd on inspireeritud loodusest, etnograafiast ja igapäevasest elust. 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht