Tänavustel Supilinna päevadel saab koos mõelda ja tegutseda, supisöömisest rääkimata

Rait Ress

8. Supilinna päevad pakuvad 22.–25. aprillini Tartus mitmekesist kultuuri- ja meelelahutusprogrammi. Kavas on nii traditsioonilisi kui ka uusi põnevaid üritusi. Ajakohaselt pööratakse erilist tähelepanu kodanikualgatuse innustamisele, ühistegevusele ja keskkonnasäästlikule eluviisile. Linnaosafestivali põhipäeval, 25. aprillil on kavas suur platsifestival ja kontserdid. Põhiosa üritusi on linnarahvale tasuta.

Tartu vanima linnaosafestivali tänavused märksõnad on koos mõtlemine, ohutu eluviis, heakord, keskkond ja rattasõit. Nagu alati, saab kuulata rohkesti head muusikat endiste, praeguste ja tulevaste supilinlaste esituses. Lastele ja noortele on rikkalik eriprogramm – tegemist jätkub igale vanusele.

Nädala sees lükatakse festival käima eelüritustega: kolmapäeval on kavas vestlusõhtu Tartu Kultuuritehases ja neljapäeval Supilinna koristustalgud. Reedel kutsub Supilinna Selts linnarahvast Raekoja platsi tasuta suppi sööma ja seejärel Supilinna avastama.

Festivali põhipäeval, 25. aprillil, podiseb supikatel Kartuli-Oa tn platsil keskpäevast hilisõhtuni. Supilinna Selts soovitab jätta autod sel päeval koju ja tulla Supilinna jalgsi või rattaga. Kell 13–23 kostab suurelt lavalt muusikat, tehakse õpilasteatrit ja arutletakse tuleviku üle. Kl 13–17 saab menukaks kujunenud täikal saata uuesti ringlusse koju seisma jäänud vajaliku kraami. Täikat toetab raamatumüük ja esimest korda festivalikavas olev Eesti Aiaklubi rohevahetus, kus aiasõbrad saavad tasuta ära anda ja kingiks saada oma hästi paljunenud aia- ja toataimi ning muud aiakraami.

Kartuli-Oa tn platsil avatud infotelgid jagavad nõu sellistel igaühte puudutavatel teemadel nagu keskkonnasäästlik mõttelaad ja ohutus puitlinnaosades. Aiaomanikud meisterdavad töötoas kompostikaste ja rattaparandusmuresid lahendatakse „Eesti rattarikkaks!“ velotelgis. Lõuna-Eesti Päästekeskus ja korstnapühkijad jagavad väärt nõuandeid ning näitavad, kuidas kustutada ootamatult puhkenud tuld. Ehitushoolde asjatundja Lea Täheväli Stroh nõustab majaomanikke nende majade juures (eelregistreerimisega). Külla tulevad Karlova Selts Tartus ja Uue Maailma Selts Tallinnast.

Õhtul tegutseb hansalodjas mõttekoda. Koostöös „Minu Eesti“ toimkonnaga on kavas eelmõttetalgud (eelregistreerimisega), kus kehtivad samad reeglid, mis 1. mai mõttetalgutel. Mõttest algab tegu!

Laste- ja noortetelgis saab mängida, meisterdada, joonistada ja seebimulle puhuda. Kavas on laulumängud, orienteerumismäng „Tunne Supilinna!“, isade-laste tund ja lemmikloomade üle-lava-käik. Noortele lugejatele annab ülesande Supilinna krimka „Varastatud oranž jalgratas“ autor Mika Keränen.

Õhtupoolik on pühendatud heale muusikale ja sõpradele, põlevad lõkked. Platsil saabub öörahu kl 23, seejärel saab pidu jätkata Genialistide klubis.

Tartu kevade esimese suurema vabaõhuürituse korraldab MTÜ Supilinna Selts lahkete toetajate ja koostööpartnerite toel. Supilinna sõbrad on teretulnud vabatahtlikena appi ja korralduskogemust saama.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht