“Soovide puu” USA-s edukas

Eda Koppel

Eesti mängufilm "Soovide puu" võitis parima komöödiafilmi tiitli rahvusvahelisel filmifestivalil USA-s! Eesti uuemat režissööride põlvkonda esindava Liina Paakspuu esimene täispikk mängufilm "Soovide puu" võitis Tiburoni rahvusvahelisel filmifestivalil USA-s, Californias, The Golden Reel Award'i, kui parim komöödiafilm. Kokku osales sellel festivalil üle 200 mängufilmi kogu maailmast.

Mitmel teiselgi rahvusvahelistel filmifestivalil suure publikumenuga linastunud “Soovide puud” on Helsinki IFF “Love&Anarchy” filmikriitik Mirkka Maikola kirjeldanud järgnevalt: “Turumajanduse käibetõdesid, väärastunud inimsuhteid, ühiskondlikku hoolimatust ja maitsetuid lihaletidiskosid kritiseeriv režissöör, näitab sündmusi läbimõeldult liialdatud valguses. Eesti huumor on imetlusväärselt otsekohene, aga ka julm. Paakspuu režissööritöös püsivad filmi absurdsed elemendid kontrollitult koos ja lõpptulemuseks on värske komöödia Eesti elu ekstreem- realismist.”

Tiburoni filmifestivali korraldajate kutsel festivali külastanud režissöör Liina Paakspuu kirjeldab oma muljeid: “”Soovide puu” sai väga sooja vastuvõtu nii publiku kui ka festivali korraldajate poolt. Linastusele järgnenud küsimuste ja vastuste osa muutus sujuvalt tõsiseks aruteluks ning venis meeldivalt üle aja.
Vaatajaid paelusid filmi juures nii absurdimaiguline huumor, põnevad värvilahendused kui ka hea näitlejatöö. “Soovide puuga” maailma erinevatel festivalidel käimise kõige lahedam osa ongi suhtlemine inimestega, kes on filmist siiralt vaimustunud. Seega olen väga tänulik kõigile, kes filmi tegemisel osalesid ja ootan juba järgmise mängufilmi kallale asumist. Festivali asutaja Saeed Shafa ütles, et ootab edaspidi põnevusega teisigi Eesti filme TIFFile osalema.”

“Soovide puu” on musta komöödia sugemetega mängufilm, mis valmis tootja Revolver Filmi (produtsent Karin Reinberg-Shestakov) ja ERRi koostöös 2008.a. detsembris ning filmi maailmaesilinastus toimus mainekal Montreali rahvusvahelisel filmifestivalil 2009.a.
augustis. Muuhulgas on film ära käinud ka India suurimal filmifestivalil Mumbais, Les Arcsâ-I festivalil Prantsusmaal ning võistelnud Parima Publikufilmi kategoorias BIFF-festivalil Saksamaal.

Filmi sisukokkuvõte:

Väikesest maakohast pärit veetlev Liina (Elina Pähklimägi) kolib pealinna oma täditütre Ave (Marilyn Jurman) juurde. Tema karjäär striptiisitarina ei jõua kaugemale esimesest tööintervjuust ning vastuoksa Ave hoiatustele, läheb Liina kassapidajaks supermarketisse, mida juhatab karm naisülemus. Töökaaslasteks saab ta kanakostüümi riietunud sarkastilise ahelsuitsetaja, kolleegide järele nuhkiva tööfanaatiku ning väga-väga üksildase turvamehe.

Täditütarde ühine kodu asub kõledas kortermajas, mille seinad on paberõhukesed ja naabrid võistlevad üksteisega oma veidrustes — allkorrusel asub hõim, kes grillib õhtuti plastmass-luiki ning kujundab siseruumidesse muruväljakut.

Filmi stsenarist on Martin Algus, operaator Mait Mäekivi, kunstnikud Mare Raidma ja Kerstin Raidma, helilooja Janek Murd, monteerija Jüri-Illimar Shestakov. Näitlejad: Elina Pähklimägi ja Marilyn Jurman, Ago Soots, Erki Laur, Andres Tabun, Elina Reinold, Margus Grosnõi, Anneli Rahkema, Raimo Pass, Saima Noor, Robert Üimuk jt.
Filmi produtsent on Karin Reinberg-Shestakov, tootja Revolver Film OÜ / koostöös ERR-iga. Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Sihtasutus ja Kultuurkapital.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht