Kaunite kunstide nõukojas arutati loovisikute ja loomeliitude seaduse muudatusi

Ave Toots-Erelt

Teisipäeval, 7, IV kohtus kultuuriminister Laine Jänes kaunite kunstide nõukojaga, põhiteemana arutati loovisikute ja loomeliitude seaduse muudatusi.

Kultuuriminister andis ülevaate ministeeriumis kavandatavate loovisikute ja loomeliitude seaduse muudatuste kohta. Seadusemuudatused puudutavad peamiselt loovisikute sotsiaalseid tagatisi ja neid muudatusettepanekuid tutvustas minister eile ka Riigikogu sotsiaalkomisjonile, kus need heaks kiideti.
 
Olulise kavandatava muudatusena tõi minister välja loometoetuse maksmise kuni aastani, praegune seadus võimaldab maksta toetust kuni pool aastat.
 
Kultuuriminister ütles, et muutmist vajab seegi seadusepunkt, mille alusel ei tohi vabakutseline loovisik omada mingisugust sissetulekut perioodil, mil ta saab 6-kuulist loometoetust. “Loometoetuse saamise perioodil peab olema isikule lubatud tulu saamine seaduses määratletud allikatest. Loovisik saab praktikas enamasti tulu, mis ei ole suur ja seegi pole korrapärane, nii ei tähendaks tulu saamine kohest loometoetuse katkemist”, selgitas minister Jänes.
 
Loomeliidud vaatavad enne seaduseelnõu lõplikku valmimist muudatused veelkord üle. Seadusemuudatused peaksid ministri hinnangul jõudma Riigikogusse veel enne suve.
 
Minister Jänes andis nõukojale ülevaate ka niinimetatud protsendiseaduse eelnõu ehk kunstiteoste sihttellimise väljatöötamise kohta, mis lähiajal valmib. Kultuuriminister Laine Jänese sõnul läheks avaliku sektori poolt rahastatud investeeringu uusehitistelt või rekonstruktsioonilt üks protsent kunstile, mille eest tellitakse või ostetakse kunstiteoseid.
 
Samuti pöördus minister kõigi loomeliitude poole osaleda järgmisel aastal toimuva lugemisaasta programmi ettevalmistamisel.

Tänasel kaunite kunstide nõukoja koosolekul osalesid interpreetide liidu, arhitektide liidu, sisearhitektide liidu, teatriliidu, kunstnike liidu, disainerite liidu, rahvusringhäälingu, Eesti muusika- ja teatriakadeemia ning Tartu ülikooli esindajad.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht