Evald Okase Muuseum avab suvehooaja

Evald Okase Muuseum

Laupäeval, 2. juunil kell 17.00 avab Evald Okase Muuseum Haapsalus suveperioodiks taas külastajatele uksed. Suvehooaega alustatakse väljanekuga Evald Okase loomingust ning kunstnike dünastia Nagelid näitusega „Cosa Nostra“.

Käesoleval suvel täitub muuseumil kümnes tegutsemisaasta, mida tähistatkse mahuka näitusega Evald Okase töödest.

Evald Okas osales eesti kunstiloos ligi 80 aastat. Tema loomingut iseloomustab ülimalt mitmekesine ampluaa. Kunstniku läbi ajastute ulatuv looming on jäädvustanud oma aega ja kaasaegseid, aga ka arengukäike ja murranguid, mida eesti kunst poole sajandi jooksul on läbi elanud. Olulisel kohal E. Okase loomingus on naisfiguurid. Tema töödel võib näha naisi läbi poolsajandi: teatraalsed naised, portreed, varjamatult erootilised naisaktid, tütarlapsed maailmalinnade tänavapildist, eksootilised naisartistid.
Portreeøanri ja figuratiivsete kompositsioonide kõrval on E.Okast alati paelunud ka linnakeskkond ja arhitektuur.

Rohkelt tuntust ja tunnustust kogunud kunstnik oli loominguliselt aktiivne kuni viimaste eluaastateni. Kunstniku hilislooming on sügavalt isikupärane, täis jõudu, kirge ja ootamatuid visuaalseid mõttearendusi.

Evad Okas oli üks kauaaegsemaid Eesti Kunstiakadeemia professoreid, emeriitprofessor, Eesti Kunstnike Liidu ja Firenze Kunstide Akadeemia auliige.

Evald Okase Muuseumi teise korruse näitusesaalides avatav ekspositsioon annab ülevaate erinevate perioodide käigus loodud töödest. Esindatud on maalid, joonistused, graafika ja objektid.

Muuseumi galeriis avataval näitusel „Cosa Nostra“ esitletakse nelja  autori  töid. Väljapanekul esitletakse  kunstike dünastia  Kalju,  Lemming,  Karl-Kristjan  Nageli  ja  Tiiu  Rebase  maaliloomingut. Ekspositsiooni põhirõk on  uutel  või  seninägemata  töödel  jaotudes  Evald Okase  Muuseumis  sõltumatuteks ruumikooslusteks.    Näha   saab  nii  Pallase-aegset  impressionistliku  looduskäsitlust   ( Kalju  Nagel,  1918-2005 )   kui   70-ndate  hüperrealismi  koolkonna  ja  90-ndate  mänguliselt  dekonstrueeritud  tahvelmaali  esindaja  Lemming  Nageli  valitud  töid.  Lisaks  90-ndate  põlvkonna  maalikunstnike  Tiiu  Rebase  ja   Karl-Kristjan  Nageli  uuem  kunst.

Väljapanek Evald Okase loomingust jääb avatuks augusti lõpuni, näitust „Cosa Nostra“ on võimalik külastada 23. juunini.

2. juunil alguse saav Evald Okase Muuseumi suvehooaeg on mitmekesine. Kolmel suvekuul eksponeeritakse muuseumi galeriis näituseid, tähistatakse klaasikunstnik Kai Koppeli juubelit väljapanekutega „Klaas I“ ja „Klaas II“, toimub rahvusvaheline rakukeraamika ja pakutrüki workshop ning viiakse läbi kunstikursusi täiskasvanutele ja lastele.

Lisainfo muuseumi suvehooaja kohta on leitav siit:  http://www.evaldokasemuuseum.ee/uudised/2012-suvi.html .

Olete oodatud Evald Okase Muuseumi näituste avamisele ning muuseumi suvistele üritustele!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht