Ansambel U: plaadiesitlus Second Life’is

Tarmo Johannes

Neljapäeval, 16. aprillil kell 18 toimub omapärane plaadiesitlus – Ansambel U: tutvustab oma esikplaati „U: - uus eesti muusika“ korraga kahes kohas – „päris elus“ Estonia Talveaias ning sellega paralleelselt Eesti virtuaalsaatkonnas, mis asub „Second Life“ nime kandvas virtuaalmaailmas.

Second Life (vt. www.secondlife.com) on virtuaalne keskkond, kuhu kasutajad saavad oma arvutitest sisse logida, ringi liikuda, suhelda ja tegutseda oma virtuaalsete tegelaskujude, nn. avataride abil. Second Life’is osalemise võimalused on praktilistelt piiramatud. Olles mõistnud virtuaalsete keskkondade tähtsust tulevatel aastatel, avas Eesti 2007. a kolmanda riigina maailas Second Life’is virtuaalse saatkonna. Auhindu võitnud arhitektuuriga hoones asub konverentsisaal, näituseruum, vastuvõturuum ning tehnoloogiatuba, kus tutvustatakse Eestit kui e-riiki. Korraldatakse kunstinäitusi, kontserte, loenguid ning muid üritusi, ühtlasi on võimalik kasutada välisministeeriumi teenuseid, nt. konsulteerida ametnikega viisade toatlemise asjus. Vt. lähemalt http://www.vm.ee/est/kat_42/9098.html

U: on kuuest muusikust koosnev nüüdismuusikale pühendunud ansambel. Kuna U:-le on alati pakkunud huvi piiride kompamine ning helilooja-esitaja-publik kommunikatsiooniahela uurimine, siis arvestades käesoleva innovatsiooniaasta suunitlustega, tutvustatakse plaati lisaks eesti publikule ka kõikidele huvilisetele Second Life’i kasutajate hulgas üle maailma, kel on ülimalt lihtne end selleks ajaks saatkonda kohale „teleportida“.

„U:“ on ansambli esikplaat, kuhu on koondatud parimad viimastel aastatel ansamblile komponeeritud teosed. Albumile on jäädvustatud Helena Tulve „stream 2“ (2009), Tauno Aintsi „1film“ (2006), Andres Lõo „Miimiline partituur“ (2005), Tatjana Kozlova „Circles“ (2004) ning Märt-Matis Lille „When the Buffalo Went Away…“ (2007) ja „Mu nuttev hääl on sügistuul“ (2005).

Esitlusel kõlavad:
Helena Tulve stream 2 flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2009, versiooni esiettekanne)
Tauno Aints 1film flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2006)

Esitlus toimub koostöös EV Välisministeeriumi ja Eesti Heliloojate Liiduga, ülekannet Second Life’i aitavad teostada:
Maria Belovas, Edward Ekker ja Allan Arjut.
Helindus: Tammo Sumera

lähem info: www.uuu.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht