Anne Tootmaa siidimaalide ja akvarellide näitus “Valguse meditatsioonid”.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Märjamaa Rahvamajas on avatud Anne Tootmaa siidimaalide ja akvarellide näitus “Valguse meditatsioonid”.
Anne Tootmaa eksponeerib Märjamaal oma viimaste aastate loomingu peamisi väljundeid: loodusest inspireeritud akvarelle ja suuremõõdulisi taimemotiividega siidkangaid.
Akvarell ja siidimaal on oma olemuselt lähedased tehnikad – mõlemad on ülimaalilised, pakkudes taotlusliku kõrval ka värvide sulandumise ootamatuid efekte. Anne Tootmaa akvarellid on tõukunud põhjamaade loodusest, iseäranis mere muutlikust olekust. Kunstnik on püüdnud tabada õhu ja valguse muutumist, hetkede ja meeleolude kordumatust. Tema siidimaalid on akvarellide edasiarendused kanga pinnal. Kunstnik ise on oma siidimaali kogemust iseloomustanud järgnevalt:
„Olen oma natuurilt maalija. Mulle meeldib nautida, kuidas värvid kangal voolates moodustavad erinevaid mustreid ja kujundeid. Siidimaal on minu naoks loov ja emotsionaalne väljendusvahend, kus ma olen nagu võlumaailmas”.
Näituse avamisele järgneb kunstniku juhendatud tekstiili töötuba.
Anne Tootmaa on lõpetanud tekstiiili eriala Eesti Kunstiakadeemias 1985. aastal. Ta on loonud trükitekstiile, disaininud rõivaid, viljelenud maakunsti, aga pöördunud ikka tagasi siidimaali, oma lemmiktehnika juurde. Anne Tootmaal on silmatorkavalt isikupärane värvikasutus, mida iseloomustavad ergavad, värskelt mõjuvad kooslused. Anne Tootmaa on töötanud õpetajana Kuressaare Kunstikoolis ja ametikoolis. Alates 1992. aastast on ta juhatanud omaloodud Saaremaa Kunstistuudiot Kuressaares, kus eesti kaasaegset kunsti tutvustav näitusetegevus on ühendatud erakunstikooli tööga. Ta on esinenud tarbekunstnike grupinäitustel ja osalenud Öseli kunstipäevade ning mitmete rahvusvaheliste kunstiprojektide läbiviimisel Saaremaal. Anne Tootmaa on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Tekstiilikunstnike Liidu liige.

Näitus Märjamaal jääb avatuks 9. aprillini 2016

I

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht