Signe Mölder 13. XII 1918 – 2. XI 2006

 

  On lahkunud skulptor Signe Mölder. Kaasaegsed mäletavad teda koos lahutamatu abikaasa Arseni Möldriga osalemas pea kõikidel kunstiüritustel, konverentsidel ja suurnäituste avamistel. Ent Signe Mölder oli ka osaline Emakeele Seltsi ettevõtmistes ja innukas muusikasõber. Lähiaastaist on jäänud meelde tema ühisnäitus abikaasaga Eesti Rahvusraamatukogus ning avatud ateljeepäevad Tallinna Kunstihoones.

Signe Mölder sündis 13. detsembril 1918. aastal Valgamaal taluperes. Ta lõpetas 1937. aastal  Tartus Eesti Noorsoo Kasvatuse Seltsi tütarlastegümnaasiumi. Õppis aastast 1938 Riigi Tarbe- ja Kujutava Kunsti Koolis, lõpetas 1943. aastal keraamika erialal Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Kooli. 1944 jätkas ta õpinguid Tallinna Riiklikus Tarbekunsti Instituudis, mille lõpetas 1948. aastal kujurina.Ta töötas 1947 – 1957 ERKIs õppejõuna, seejärel vabakunstnikuna. Ta oli Eesti Kunstnike Liidu liige 1959. aastast.

Eesti Kunstimuuseumi skulptuurikogus on mõningad tema sõjajärgsete aastate realistlikud olustikuskulptuurid, portreed ja keraamilist pisiplastikat. Tema mitmetest aiaskulptuuridest on tuntuim “Mõtted Pandiverest” Nõmmel Kristjan Raua majamuuseumi aias. Signe Mölder on loonud ka avalikke skulptuure ja monumentaalplastikat. Koos Arseni Möldri ja Enn Roosiga loodud Jõhvi V. I Lenini monument on tänaseks linnast teisaldatud. 1999. aastal paigaldati Tallinna Jüriöö parki tema loodud monument II maailmasõjas osalenud eesti sõjameestele.

Ärasaatmine täna kell 14.30 Tallinna Pärnamäe krematooriumis.

 

Eesti Kunstnike Liit,

Eesti Kujurite Ühendus,

Eesti Kunstimuuseum,

Tartu Kunstimuuseum

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht