Hilje Murelile Helmi Tohvelmani auhind

 

Laupäeval, 11. oktoobril anti üle Helmi Tohvelmani nimeline auhind (asutatud 2000. aastal Eesti Teatriliidu juhatuse otsusega) Hilje Murelile, kelle lavalolekut iseloomustab määratlus „igas žestis on sõna”. Auhinna andis üle Laine Mägi, auhinna laureaat 2000. aastal.

Auhind määratakse igal aastal kas loominguliselt silmapaistvale näitlejale, kelle plastiline või psühhofüüsiline liikumine väärib tunnustust, või liikumisjuhile, kelle liikumisseade ühele või mitmele sõnalavastusele on esiletõstmist väärt.

 Auhinna määramist ja üleandmist korraldavad eesti Teatriliit ja Helmi Tohvelmani kodukoha Väätsa põhikool, rahastab Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.

 

 

Helmi Tohvelmani auhinna laureaate

2000 Laine Mägi – tuletungla ülevõtmise eest.2001 Rein Oja – kaasaegse lavavõitluse isale.2002 Mall Noormets – tantsuga ja tantsus.2003 Hannes Kaljujärv – hingega igas viipes.2004 Juhan Ulfsak – provokatiivsele, väljendusrikkale ja mõtestatud kehakeele  valdajale nii draama- kui ka tantsulaval.2005 Aleksander Eelmaa – isikupäraselt täpse ja kordumatu lavalise plastika eest ning põhjaliku ja süvenenud pedagoogitöö eest lavalise liikumise õpetamisel.2006 Tambet Tuisk – pideva enesetäiendamisega tegelevale omapärase plastikaga näitlejale.2007 Indrek Sammul – ausale, südamlikule, põhimõttekindlale võitlejale.

 

Hilje Murel Ugala tantsulavastuses „Libahunt”.

UGALA TEATER

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht