Kaitsmisele tulevad väitekirjad / Avalikud loengud

Katrin Idla

Kaitsmisele tulevad väitekirjad MAKSIM ZAGURA, sünd 1983 Tartu Ülikool Taotletav teaduskraad: filosoofiadoktor (PhD), arstiteadus Doktoritöö „Biochemical, functional and structural profiling of arterial damage in atherosclerosis” („Arterikahjustuste biokeemiline, funktsionaalne ja strukturaalne profileerimine ateroskleroosi korral”) http://dspace.utlib.ee/dspace/bitstream/handle/10062/25344/zagura_maksim.pdf?sequence=1 Kaitsmine toimub reedel, 1. juunil kl 13 Biomeedikumi auditooriumis 1006 Ravila 19 Tartus. Juhendajad: prof Mihkel Zilmer, prof, MD Jaan Eha ja MD, PhD Jaak Kals Oponent: prof Toste Länne, MD (Linköpingi Ülikool, Rootsi)

KÜLLIKI KRABBI, sünd 1979
Tallinna Tehnikaülikool
Taotletav teaduskraad: filosoofiadoktor (PhD), keemia
Doktoritöö „Biochemical diagnosis of classical galactosemia and mucopolysaccharidoses in Estonia” („Klassikalise galaktoseemia ja mukopolüsahharidooside biokeemiline diagnostika Eestis”)
http://digi.lib.ttu.ee/i/?736
Kaitsmine toimub kolmapäeval, 6. juunil kl 11 Tallinnas TTÜ ruumis VIII -120.
Juhendajad: Tiiu-Maie Laht, PhD ja prof Katrin Õunap, MD
Oponendid: prof Kari Pulkki, MD (Kuopio Ülikool, Soome) ja prof Ursel Soomets (Tartu Ülikool)
Klassikaline galaktoseemia (ingl classical galactosemia, CG) on pärilik ainevahetushaigus, mis kandub edasi autosoom-retsessiivsel viisil. Uuringu eesmärk oli hinnata CG biokeemilist diagnostikat Eestis; uurida galaktoosi metaboliite CG patsientidel, kes viibisid leebemal laktoosivabal dieedil ja metaboolsel kontrollil; määrata CG esinemissagedus Eestis; hinnata MPS biokeemilist diagnostikat Eestis; ning määrata MPS levimus Eestis.

*

Avalikud loengud

Reedel, 1. juunil kl 16.15 peab Tartus Jakobi 2–336 TÜ filosoofia ajaloo õppetooli külalisena avaliku loengu prof Renée D. N. van Riessen. Loeng pealkirjaga „Kenosis: on the relation of ethics and mystics in the philosophy of Emmanuel Levinas” on inglise keeles ja kõik on oodatud kuulama.

Esmaspäeval, 4. juunil kl 15 toimub Tartus Eesti maaülikooli Eerika õppehoones A212 prof dr Silvia Dorni (ETH Zürich, Šveits) seminar „Insect-Plant Interactions, from Field to Behavioural and Molecular Levels” Seminar on inglise keeles.

Teisipäeval, 5. juunil
• kl 12 toimub Tallinna ülikooli Mare hoone ruumis M-218 Ida-Soome Ülikooli sotsiaalteaduste osakonna sotsiaalpoliitika professori Laura Assmuthi avalik loeng „Time passes quickly in Estonia: a foreign anthropologists viewpoint”. Loeng toimub inglise keeles. Kõik on teretulnud!
• kl 18.15 on kõik huvilised oodatud Tartu tähetorni astronoomialoengusse, kus Tartu tähetorni astronoomiaringi president Jaak Jaaniste räägib Maa ja Veenuse liikumisest ning täpsemalt ka sellest, miks üleminekud on nii haruldased. Samuti jagatakse praktilist nõu, kuidas üleminekut kõige paremini vaadelda. Loeng on osalejatele tasuta.

Kolmapäeval, 6. juunil leiab aset väga haruldane astronoomiline nähtus – Veenuse üleminek Päikesest. Tegemist on sündmusega, mis toimub kaks korda kaheksa-aastase vahega, millele järgneb üle saja-aastane paus. Järgmine selline üleminek toimub aga alles aastal 2117. Veenuse ülemineku vaatlemisega alustatakse hommikul kell 4.11 toomkiriku põhjatornis ning kell 6 Tartu tähetornis. Kaasa soovitatakse võtta valguse nõrgendamiseks sobivaid vahendeid, nt poolläbipaistev CD-plaat, tahmaklaas või keevitusfilter. Lisainfo Veenuse ülemineku kohta: http://www.astronoomia.ee/vaatleja/5403/veenuse-uleminek-paikesest-6-juunil-2012/

Kolmapäeval, 6. juunil
• kl 14 peab Akadeemia tee 15a auditooriumis A1 venia legendi „Terviseandmete tulevik” projekti koordinaator Peeter Ross, kes kandideerib Tallinna tehnikaülikooli kliinilise meditsiini instituudi tervishoiutehnoloogia õppetooli dotsendi ametikohale.
• kl 15 toimub Tallinna ülikooli ajaloo instituudi ruumis 307 (Rüütli 10) seminar, kus ettekande teemal „Riigisaladuse kaitsest Eesti Vabariigis 1918–1940” peab Tartu ülikooli ajaloodoktorant Ivo Juurvee.
• kl 18 toimub Tallinna ülikooli Mare hoone ruumis M-218 Ida-Soome Ülikooli sotsiaalpoliitika professori Laura Assmuthi avalik loeng etnoloogilistest ja antropoloogilistest meetoditest, vaatluse all on Euroopa riigid, sh Itaalia, Läti, Eesti, Venemaa ja Soome. Loeng toimub inglise keeles, kõik on teretulnud!

6. ja 7. juunil toimub Tallinna ülikooli sotsiaal- ja haridusteaduskonna hoones Toomemäel Lossi 36–214 rahvusvaheline konverents „Religioon ja poliitika Venemaal: siseriiklikud ja rahvusvahelised aspektid”. Konverentsi peaesinejad on Vjatšeslav Karpov, sotsioloogiaprofessor Lääne-Michigani ülikoolist, Irina Papkova, politoloogiaprofessor Kesk-Euroopa Ülikoolist ning Aleksandr Verhovski, Moskvas asuva info- ja analüüsikeskuse SOVA direktor. Kahe päeva jooksul esinevad ettekannetega 18 ühiskonnateadlast Venemaalt, USAst ja Euroopast. Vaatluse all on religiooni ja kiriku roll Venemaa ja tema naaberriikide sise- ja välispoliitikas. Mitmed ettekanded käsitlevad usuvabaduse, usulise mitmekesisuse ja sallivusega seotud küsimusi ning religioosset äärmuslust. Konverentsile võivad tulla kõik huvilised!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht