Siiri-Merike Nummert, 26. III 1939 – 23. XII 2014

Enne jõule suri Vändras metallikunstnik, graafik ja õppejõud Siiri Nummert, peenekoeline kunstnik ning südamlik ja osavõtlik inimene.

Siiri Nummert sündis Tartus kingsepa peres. Ta lõpetas Tartu II keskkooli ja astus 1962. aastal Eesti Riiklikku Kunstiinstituuti, mille lõpetas 1967. aastal. Seejärel töötas ta Tartu alumiiniumivabrikus ja Tartu Arsi metallehistööateljees. Aastail 1973–1984 tegutses vabakunstnikuna ning 1984–1998 Tartu kunstikoolis kompositsiooniõppejõuna. Siiri Nummert kuulus Eesti Kunstnike Liitu (1975–2004) ja Tartu Kunstnike Liitu.

Näitustel esines Siiri Nummert 1969. aastast, sh 1972. aastal Jaapanis Sapporos. Esimene isikunäitus oli tal 1974. aastal Tartu Kunstnike Majas. Ta on loonud terasest emailitud ehistaldrikuid, küünlajalgu ning teras- ja hõbeehteid, suurvormidest Tartu perekonnaseisuameti pannood (1971, teras, kristall) ja Tartu tähetorni tähekaardi (1979, vask). Tema teoseid iseloomustavad lüürilisus, tundlik ja napp dekoor, dünaamiliselt üldistatud taimemotiivid.

1980. aastail lõi Siiri Nummert tušijoonistusi, mille kohta on Mirjam Peil kirjutanud: „minimaalseimad vahendid – komadest, punktidest või ebamäärase kujuga tušiplekikestest sirendav võrgustik valgel paberil vahendamas looduse muutlikke ilminguid. […] Tulemus on huvitav, nii formaalselt „ilusa pildi“ tähenduses kui ka tundliku loodussideme poolest. Sest need näivalt abstraktse koega pildid on ometi sündinud vahetust, meelelisest looduselamusest, näitavad tahtmist süveneda looduse kõige lihtsamatesse, väga olulistesse ja väga hapratesse olekutesse.“

1989. aastal liitus Siiri Nummert kunsti­ühinguga Pallas (aastani 1999 Tartu Kunstiühing), elas tegusalt kaasa ja sai osa selle taastamise rõõmudest ja muredest. Viimased viisteist aastat elas ta Vändras.

Tartu Kunstnike Liit

Tartu Kunstikool

Kunstiühing Pallas

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht