Pealelend: Ruth Alaküla

Sirp

Millised väljakutsed ja võimalused tõi osalemine EBU dokumentaalfilmide sarjas „Music in the Blood” („Muusika on neil veres) „Järvimuusika” tegijaile ja laiemalt ETV-le? Ruth Alaküla: Juba aastaid on EBU tootnud muusika- ja kultuuridokumentaalide sarju. Viimasteste aastate töödest oli üks mahukamaid 2003. aastal valminud „European Roots” („Euroopa juured”). Seni pole ETV oma  toodanguga suutnud suurtele tegijatele huvi ja konkurentsi pakkuda. Aga kui uueks filmiprojekti teemaks pakuti „Music in the Blood”, kus juttu tuleb musikaalsetest peredest, siis oli selge, et siin ei saa üle ega ümber erakordsest Järvide perekonnast. Ja nii avanes ka Eesti Televisioonil esimest korda võimalus rahvusvahelise koostöösarja tegemisel kaasa lüüa.

Kui BBC ja EBU muusikaprodutsendid arutasid Järvide teemat, siis tuli kõigepealt juttu  kolmest Järvi-nimelisest dirigendist. Seda, et muusikute Järvide suguvõsa on veel palju suurem, maailmas eriti ei teata. Selle perekonna kokkusaamine on meie filmi raamiks.

Sarja EBU -poolne produtsent on Rodney Wilson, kes on endale nime teinud arvukate tantsufilmide produtsendina. Filmi tegijatele oligi kõige huvitavam koostöö sedavõrd kogenud ja auväärse meistriga, kes ühendab endas väga meeldival moel tohutu eruditsiooni, nõudlikkuse  ning erakordselt toetava suhtumise. Selles projektis osalemine on ETV jaoks oluline ka laiemalt: „Rahvusvahelises projektis osalemine on suur väljakutse, mis seab tegijaile kõrgendatud vastutuse ning nõuab nii sisu kui vormistuse kvaliteedis tipptaset. Samas annab see tööprotsess ka uusi kogemusi ja võrdlusvõimaluse teistega. Ja, mis kõige olulisem, võimaluse eesti muusika tutvustamiseks maailmas, milleks ETV-l  üksipäini hoopis vähem võimalusi,” kinnitab ETV peatoimetaja Heidi Pruuli. Selles sarjas on juba valminud Poola film, kus näidatakse heliloojat ja dirigenti Sir Andrzej Panufnikut tema poja silmade läbi.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht