Kontserdisari „Vivat Academia” EMTA 90. aastapäevaks

Mari Kolle, EMTA kontserdibüroo juhataja

Sel aastal saab Eesti vanim muusikalise kõrghariduse õppeasutus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) 90aastaseks. Juubeliaasta üritused algasid juba jaanuaris Euroopa Liidu Erasmuse intensiivprogrammi „Innovative Approaches in Interpretation of Music” raames toimunud rahvusvaheliste kursustega ning kestavad novembrini. Kulminatsioon saabub küll 23. – 26. septembrini toimuva XI sügisfestivaliga, millele 27. septembril järgneb teinegi tippsündmus, EMTA 90. aastapäeva pidulik kontsertaktus Estonia kontserdisaalis. Seal promoveeritakse EMTA audoktorid ja esineb Läänemere maade parimaid noori muusikuid ühendav ABAMi (Association of Baltic Academies of Music) sümfooniaorkester.

Juubilar on enne jõudmist praegusesse muusikaakadeemiaks ehitatud majja Rävala puiesteel tegutsenud kokku viies kohas. Et läbitud teele tagasi vaadata, korraldab EMTA oma juubeli tähistamiseks sarju „Vivat Academia” üritustega kõigis neis Tallinna Konservatooriumi ja EMTA endistes õppehoonetes.
Kontserdisari „Vivat Academia” algab 9. aprillil kell 18 G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. Lisaks asjaolule, et Tallinna Konservatooriumi kui EMTA eelkäija esimene oma õppehoone oli sealsamas, kus praegu tegutseb Otsa muusikakool, seob kaht muusikaõppeasutust tänaseni ka sisuline koostöö. Üritus avatakse kummagi kooli juhtide, rektor Peep Lassmanni ja direktor Aarne Saluveere tervitusega. Ühiskontserdil eesti muusikaga) kavas Olav Ehala, Kustas Kikerpuu, Uno Naissoo ja Arne Oidi muusikat – esinevad nii omaette kui ka topeltkoosseisuna kahel laval EMTA Bigbänd (juhendaja Teet Raik) ja Otsakooli Bigbänd (juhendaja Siim Aimla), vokaalsolistideks Anna Kutšinskaja, Reelika Ränik ja Teele Viira.

Sarja teine kontsert antakse 20. juunil kell 16 Suure-Jaanis. Suure-Jaani gümnaasiumi saalis esineb siis EMTA sümfooniaorkester, solistideks EMTA parimad lõpetajad, ning kontserdile järgneb EMTA lõpuaktus Lahmuse mõisakompleksi Lahmuse koolis. Just seal tegutses konservatoorium Nõukogude okupatsiooni ajal sõja tõttu vähem kui aasta ning 1944. aastal toimus samas ka lõpuaktus ja anti üle diplomid.
„Vivat Academia” kolmas kontsert toimub 23. septembril Tallinna muusikakeskkoolis (TMKK) Kivimäel, kus nüüdisheliloojate varase loomingu kavaga avatakse EMTA sügisfestival. Kivimäe B-õppehoone kammersaalis kõlavad siis teosed samades ruumides kompositsioonihariduse saanud heliloojatelt – Kuulbergi, Sumera ja Kangro põlvkonnast Kriguli ja Tallyni. Kontserdil esinevad EMTA üliõpilased, kaasa teevad ka TMKK õpilased.
EMTA-l on tihedad sidemed ka TMKK juba selle asutamisest alates ja tänaseni jätkavad paljud TMKK lõpetajad oma muusikaõpinguid just EMTAs.
Sarja „Vivat Academia” lõpetamiseks kogunetakse 28. oktoobril EMTA eelviimasesse õppehoonesse Kaarli pst 3, kus ühitatakse vestlusring ja kontsert. Juubeliüritus tehakse koos Tartu ülikooli õigusteaduskonnaga, kammerkontserdil esinevad aga EMTA üliõpilased.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht