Kes võiks saada Lutsu huumoripreemia?

18. veebruarini saab esitada Lutsu huumoripreemia kandidaate

Palamuse Kultuur kuulutab välja avaliku konkursi Oskar Lutsu huumoripreemia 2019. aasta kandidaadi leidmiseks. Konkursi eesmärgiks on ergutada Jõgeva valla inimeste huvi huumori vastu ning avaldada rahva poolehoidu ja toetust kirjutavatele humoristidele ja huumorit esitavatele näitlejatele. Preemia antakse igal aastal ühele inimesele või loomingulisele kollektiivile, kes eelmise aasta jooksul rahvast enim naerutanud. Eelistatud huumorit kirjutavad autorid.
Ettepanekuid tänavuse huumoripreemia saaja osas saab esitada e-posti aadressil kultuur@palamuse.ee või paberkandjal Jõgeva vallavalitsuse kantseleisse (Suur tn 5, Jõgeva).
Kandidaadi esitajal palume lisada ka lühikese põhjenduse, mis just see inimene peaks huumoripreemia saama. Ettepanekuid saab esitada 18. veebruarini 2019 ja esitajateks võivad olla kõik huumorisõbrad, mitte ainult Jõgeva valla inimesed.
Oskar Lutsu huumoripreemiat on Palamusel välja antud alates 1987. aastast. Traditsiooni käivitasid omal ajal Kevade kolhoos ja huumoriajakiri Pikker, selle jätkamise eest on eri aegadel head seisnud Palamuse O. Lutsu kihelkonnakoolimuuseum ning MTÜ Sokuturi koostöös kohaliku omavalitsusega. Tänavusest aastast on huumoripreemia väljaandmisel eestvedajaks Jõgeva valla hallatav asutus Palamuse Kultuur. Preemiasumma kogutakse kokku rahva annetustest, oma osa lisab ka vald.
Huumoripreemia esimene laureaat kuulutati välja Oskar Lutsu 100. sünniaastapäevaks ja selleks osutus tuntud humorist Priit Aimla. Mullu sai huumoripreemia eelkõige telesarjade stsenaristina tuntud Gert Kiiler. Kuna aastatel 1991 ja 1992 jäi preemia heitlike aegade tõttu välja andmata, jagatakse Palamusel huumorivaldkonna tunnustust tänavu kolmekümne esimest korda. Huumoripreemia laureaatide hulgas on nii tuntud humoriste, nagu Toomas Kall, Andrus Kivirähk, Mart Juur, Jüri Tuulik jt, näitlejaid, nagu Eino Baskin, Ita Ever, Tõnu Aav jt, ning karikaturiste, nagu Priit Pärn, Urmas Nemvalts ja Ants Kasesalu.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht