Kirke Kangro ja Jacob Jesseni näituse “Valgusele sarnane valgus 2” avamine

16. septembril kell 18:00 avatakse ARSi projektiruumis Kirke Kangro ja Jacob Jesseni ühisnäitus “Valgusele sarnane valgus 2”.
“Valgusele sarnane valgus 2” on järg kunstnike 2014. aastal Vaal galeriis aset leidnud näitusele, mis otsis võimalusi valguskogemuse jäädvustamiseks, kasutades tööriistadena ka mälu ja kujutlusvõimet.
Näitus ARSi projektiruumis jätkab valgusmälu ja valguse identiteedi uuringuid, võttes seekord fookusesse päevavalguse. Päevavalgus on igapäevane, ilmne, bioloogilise elu alus, usaldusväärne ja regulaarne, kõikesaatev. Näitus soovib anda vaatajale võimaluse keskenduda selle valguse olemasolule, teadvustada selle võib-olla kordumatut identiteeti.
Kirke Kangro on installatsioonikunstnik, kelle loomingut iseloomustab kontseptsiooni ülesehitamine detailitajule, samas on tema teosed formaadilt väga eriilmelised ja teemade spekter lai. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia (skulptuur, interdistsiplinaarsed kunstid), tegutsenud kunstnikuna alates 2000. aastate keskpaigast ning kureerinud rahvusvahelisi näitusi alates 2007. aastast. Ta on olnud EKA installatsiooni ja skulptuuri osakonna professor ning hetkel töötab samas vabade kunstide teaduskonna dekaanina.
Jacob Jessen on Kopenhaagenist pärit kunstnik, kes töötab peamiselt installatsiooni ja audiovisuaalse kunstiga. Ta uurib oma loomingus registreid ja fenomene, mis raamistavad meie eksistentsi, kuid mis jäävad väljapoole meie sensoorset tajuulatust. Jacob lõpetas 2009. a Taani Kuningliku Kunstiakadeemia skulptuuriosakonna. Ta on õpetanud külalisprofessorina Eesti Kunstiakadeemias ning on hetkel Trondheimi Kunstiakadeemia materjali- ja ruumipõhiste praktikate osakonna professor. Lisaks on ta üks kuraatorite kollektiivi Toves eestvedajatest.

Pühapäeval, 17. septembril kell 16:00 toimub näitusel ringkäik koos kunstnike Kirke Kangro ja Jacob Jesseniga.
Reedel, 6. oktoobril kell 18:00 toimub näitusel füüsiku Heli Lukneri loeng. Heli Lukner on füüsik, õppejõud ja teaduse populariseerija. Oma teadustegevuses keskendub ta ülilühikeste valgussähvatuste vormimisele ja mõõtmisele. Lisaks on ta ka teadusvõistluse Rakett69 kohtunik, füüsika aabitsa Füübits autor ning 2017. aasta Noore teadlase eripreemia laureaat.

Näitus jääb avatuks 15. oktoobrini.

Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kunstiakadeemia ja Trondheimi Kunstiakadeemia.

ARSi projektiruum
Pärnu maantee 154, Tallinn
K–P 12:00–18:00

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht