SAVI JA POLIITIKA. XXIII Kohila Sümpoosion kutsub külla

XXIII Rahvusvaheline puupõletusalase keraamika suursündmus

toimub 09.07.—31.07.2023 Tohisoo mõisas.

GRAND FINALE 29.07 algusega kl 19:00!

Sümpoosioni eesmärk on julgustada rahvusvahelist vahetust keraamika valdkonnas, tugevdada puupõletustehnika hindamist ja mõistmist ning luua interdistsiplinaarset lähenemist koostöös. Kaks viimast aastat oleme läbi viinud eriteemalisi sümpoosione, mis elavdavad kontaktvõrgustiku loomist ja kunstnike omavahelist koostööd. Kaasame keraamikute gruppi kunstniku, kelle ülesandeks on suhestuda kohapealsete loominguliste protsesside, osalejate ja põletustega. 2021. aastal oli teemaks valgus, 2022. aastal sõna.

  1. aasta teemaks on savi ja poliitika. Poliitilise närviga kunstnik Evi Pärn loob residentuuri jooksul oma iseseisva kunstiteose poliitilisest vaatenurgast lähtudes ning kureerib sümpoosioni ühisnäituse.

Sel aastal osalevad kunstnikud Eyvind Solli Andreassen Norrast, Dori Schechtel Zanger Iisraelist, Darta Berkmane Lätist, Irene Zenonos Küproselt, Mingaile Mikelenaite Leedust, Niko Mankinen ja Mira Niittymäki Soomest, Rita Badilla-Gudino Filipiinidelt ja Katarzyna Misciur Poolast.

Sel aastal ehitavad tuleskulptuuri kunstnikud Aigi Orav ja Külli Kõiv.

Tule osale meie publikuprogrammis! Kunstnike senise loominguga on võimalik tutvuda artist talk sündmusel. Ootame külla ka avatud stuudiote päevale, mil saab näha kohapeal valmivaid meistriteoseid tööprotsessis. Sümpoosioni lõpetamine pakub mõnusat nädalalõppu kogu perele, mil uudistamist jagub terveks õhtuks: toimub näituse avamine, Marten Kuninga kontsert, tuleshow ja tuleskulptuuri avamine. Lõputseremoonial kohal toiduputka. Kohale toob ja viib prii buss Tallinnast.

Avalike sündmuste ajakava Tohisoo mõisas:

15.07 Artist talk (ingl k) 14:00

21.07 Avatud stuudiod (eesti k, ingl k, vene k) 14:00

29.07 Grand Finale

19:00 Avasõnad

20:00 Näituse avamine ja giidituur

21:00 Marten Kuninga kontsert

22:20 Tuleshow

22:30 Tuleksulptuuri avamine

Kõik sündmused on publikule tasuta.

29.07 Bussile Tln-Kohila-Tln saad end registreerida, saates e-maili (lisa tel nr): eviparn@kohilasymposium.com

Tallinnast Kohila Sümpoosionile viib buss Mere pst 5 busside parklast kl 18:00.

Tagasi viib sama buss Tohisoo mõisa eest kl 23:00.

Projekti juhivad Lumi Kristin Vihterpal ja Jekaterina Kultajeva. Töörühmas tegutsevad ahjumeister Andres Allik, assistendid Kristel Ojasuu ja Joonas Parve, publikuprogrammi ja noorteprogrammi koordinaator Merike Hallik, fotograaf Annika Haas, meedia- ja kommunikatsioonispetsialist Evi Pärn, projekti konsultant Juss Heinsalu, tuleskulptuuri assistent Kaupo Holmberg, vabatahtlikud Cristopher Siniväli ja Efy Zeniou.

Toetajad ja koostööpartnerid: Eesti Kultuurkapital, Kohila Vald, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Raplamaa Omavalitsuste Arengufond, Eesti Keraamikute Liit, Eesti Kunstiakadeemia keraamika osakond, OÜ Kerako, Kohila Kunstide Kool, Kohila Avatud Noortekeskus, Asuurkeraamika OÜ, Vabakond MTÜ, MTÜ Kohila Paberivabrik jt. Suur aitäh, et teete sümpoosioni võimalikuks!

Kohtumiseni Kohilas!

Kohila Sümpoosioni kodulehekülg: https://www.kohilasymposium.com/

Facebook: https://www.facebook.com/kohilasymposium

Instagram: https://www.instagram.com/kohilasymposium/

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht