Muuseumiöö kriminaalne eriprogramm „Liikumisest jäävad jäljed” Rahvusarhiivis

Uurijad kuriteopaigal, foto kohtutoimikust, 1928.

Muuseumiööl, 20. mail ootab Rahvusarhiiv oma Maneeži 2/4 majja Tallinnas kõiki kriminalistika- ja ajaloohuvilisi. Seekord liikumisaastale pühendatud muuseumiöö teemale „Öös on liikumist“ lisab arhiivi eriprogramm „Liikumisest jäävad jäljed” ootamatu vaatenurga, keskendudes öisele kahtlasele ja kriminaalsele liikumisele ning selle jälgedele arhiivis.

Uudistada saab vaid muuseumiööks koostatud näitust “Kuritegude jäljed minevikust” 1920.–1930. aastate kohtulugudest koos asitõenditega. Kriminalistika olemusest ja ajaloost ning sellest, kuidas jälgede järgi rekonstrueeritakse kuriteosündmus ja leitakse kurjategija, räägib oma ettekandes kriminalistika õppejõud Raivo Öpik. Filmisõpru ootab arhiivikino programm “Kriminaalne Tallinn”, kus lühidokumentaalid ja ringvaatepalad heidavad pilgu elu pahupoolele kuuluvatele teemadele nagu alkoholism, varastamine, vägivald, tööluus, suguhaigused, liikluseeskirjade rikkumine. Filmiprogrammi tähelepanelike vaatajate vahel loositakse välja auhindu.

Igal täistunnil kell 18–22 algavad ekskursioonid, meisterdajaid ootavad töötoad, kus saab valmistada käärilõiketehnikas iseenda siluetti ja filmilindist järjehoidjat, arhiivi galeriis võib nõu küsida arhivaarilt ja vaadata püsinäitust “Rahvusarhiiv 100”, aga ka leida lugemist tasuta raamatute laadalt.

Muuseumiöö kava

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht