Grupinäitus „Kokkumäng“ Tartu Kunstimajas

Reedel, 13. oktoobril kell 17.00 avatakse Tartu Kunstimaja suures saalis grupinäitus „Kokkumäng“. Näituse kuraator on Maarit Mälgi.

Näitusele on välja pandud 13 autori tööd, mis on valdavalt valminud 2023. aasta jooksul. Tööde materjaliks on eranditult savi, kuid tööde valmimiseks on kasutatud üksjagu erinevaid põletusmeetodeid, alates puupõletusest kõrg- ja madalkuumustöötluseni. Lisaks leidub eksponeeritud teoste hulgas ka üks sootuks põletamata töö, mis on tehtud toorest savist.

Igal teosel on oma lugu ja põhjus, miks ta sellel näitusel on. Tänu kunstnike erinevale taustale ja kogemustele on välja pandud tööde materjalikäsitlus väga erinev, mistõttu näituse tervik on üsna mitmepalgeline ja eriilmeline.

Autorite hulgas on nii Eesti keraamikavaldkonna professionaalseid tipptegijaid, kes on osalenud mainekatel sümpoosiumitel ja näitustel üle maailma ning kes on keraamika õppejõud ja -õpetajad Eesti erinevates haridusasutustes. Samuti on esindatud skulptoritaustaga kunstnike tööd, kelle jaoks on savi olnud üks lemmikmaterjalidest ja kes on võlutud keraamilisest skulptuurist.

„Näituse pealkiri „Kokkumäng” viitab võimalike käsitluste paljususele, mis ühte ruumi kokku tooduna hakkavad üksteisega suhestuma ning sümbioosis loovad uue kvaliteedi. Meid kõiki ühendab armastus savi ja keraamika vastu, aga just põletusprotsess on see, mille käigus on tekkinud silmale nähtamatu suhetevõrgustik meie vahel,” selgitab näituse kuraator Maarit Mälgi.

Näitusel osalevad Priit Allas, Eike Eplik, Mari Hiiemäe, Karin Kalman, Kersti Kals, Tõnis Kriisa, Eva Krivonogova, Külli Kõiv, Kersti Laanmaa, Maanus Mikkel, Rauno Thomas Moss, Maarit Mälgi, Meiu Münt. 

Kujundaja: Madis Liplap

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tartu Kultuurkapital.

Näitus on avatud 12. novembrini.

www.kunstimaja.ee
facebook.com/kunstimaja
Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12.00–18.00. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht