Raamatututvustus

 

Toomas Paul KONTIDE KASULIKKUS

Artikleid ja arvustusi aastatest 1996 – 2006. Toomas Paul on üks me lemmikmõtlejaid Eestis, ta mõtleb jumalamehe kohta ehk mõne jaoks kummaliseltki, aga tema tekste peab lugema, kui tahta teada, mis me praeguses mõttevoolus olulist toimub. Eriti vahva on see, et siin raamatus on ilmunud ka Mihkel Muti 200. aastal tehtud intervjuu Pauliga. Tehke järele, mehed! Toimetanud Jaakko Hallas, kujundanud Tiina Tammetalu. Sirp, 2006. 182 lk.

 

Marek Volt

ESTEETIKAST

Kuigi mõned analüütilise esteetika esindajad (eelkõige Arthur Danto) on ka meie kunstiteadust tuntavalt mõjutanud ning analüütiliselt on esteetikaga meil tegeletud varemgi (Margit Sutrop), esindavad Marek Voldi  tööd Eestis siiski üsna marginaalset uurimisala. Kultuurikirjutiste sõnapruuk on meil aga üsna vohav ja distsiplineerimatu. Volt üritab kunstiküsimustega tegelejaid rangemale enesekontrollile juhatada. Vastu ootusi ei mõju selline lähenemine aga mõttevabadust kitsendavalt. Toimetanud Valle-Sten Maiste, keeleliselt toimetanud Margit Arusoo, kujundanud Tiina Tammetalu. Sirp, 2006. 176 lk.

 

NO99

NO-teater elik Ojasoo-Semperi teater on end tõestanud rohkem kui vajagi. See on uue Eesti superteater, nüüd siis kokku pannud ka väikse (aga päris priske) kogumiku eesti mõtlejate aruteludest teatri kohta. Siin kirjutavad pea kõik kultuurimeediategelased, kel midagi öelda on. Ja kirjutavad asjast, täpsemalt teatrist, sellest ilusast ja üllast. Koostanud ja toimetanud NO99, kujundanud Martin Pedanik. Eesti Teatriliit ja NO99, 2006.

 

MINU LINNATEATER

Kohutavalt egoistlik on selle kogumiku pealkiri, lausa problemaatiline. Sest Linnateater on ikka pigem “meie” mitte “minu”, kuigi siin võib ju pruukida teatavat intersubjektiivset vaatepunkti. Raamat ise on kaunis, sisukas, liikuv, teatri vääriline, ostaks. Et siis: rohkem teatrit, vähem möla! Aga siinne tasub läbi lugeda. Koostanud Ülev Aaloe, Triin Sinissaar, Kaljo Orro, kujundanud Piret Frey. Tallinna Linnateater, 2006. 312 lk.

 

AJATTELEN KOKO AJAN RAHAA

Eesti luule on parim, ja see siin on uusim eesti luule, lausa soomlaste keeli. Kuulu järgi on tiraažist kolmandik Soomes juba läbi müüdud. Sisaldab Jan Kausi valitud paremate luuletajate paremaid tekste sotsiaalsetel teemadel, s.t see antoloogia kajastab me luule ühiskondlikke sõnavõtte. Tore. Seda ju vajagi. Toimetanud Jan Kaus, Harri Rinne. Johnny Kniga Publishing, 2006. 106 lk.

 

EESTI RÄPPTEKSTIDE KOGUMIK

Räpparid on need, kes mikrofoni haaranuna pistavad kohe veidraid luuletusi karjuma. Enamasti kolekiiresti. Nii. Ega keegi neist suurt aru saa, niisama teevad nägu, et oh, ma ju tean… See siin on võimalus mõista, taibata ja kaasa reisida. Toimetanud ja koostanud TommyBoy ja Tfa, keeleliselt toimetanud ja korrektuuri lugenud Monika Tasa, kujundanud Hexagon. MTÜ SP Meedia, 2006. 78 lk.

 

NOOR-EESTI 100. Kriitilisi ja võrdlevaid tagasivaateid

Noor-Eesti oli tore, kuigi neis polnud seda siurulikku seksuaalset väge, ja see kogumik on tore, sest kui targad inimesed (nagu Tiit Hennoste või Õnne Kepp) arutlevad tähtsate asjade üle, siis on lihtsal ja rumalal inimesel ikka tore lugeda. Pange tähele: siit saab üht-teist teada. Meie molluskiühiskonnas on see kohutavalt tähtis. Uskuge! Koostanud ja toimetanud Elo Lindsalu, keeleliselt toimetanud Elo Lindsalu ja Anne Lange (ingliskeelsed artiklid), korrektuuri lugenud Hiie-Jaanika Seppius, kaane kujundanud ja küljendanud Maria Must. TLÜ kirjastus, 2006. 174 lk.   J. R. ja V.-S. M.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht