Avalik loeng

Sirp

Reedel, 17. veebruaril kl 16 peab Tōkyō Ülikooli lingvistika ja soome-ugri keelte professor Kazuto Matsumura loengu teemal „Mõnda Jaapanist ehk Sakust, tatrast, pokudest jt”. Peale sumo, sushi ja manga on Jaapanis prof Matsumura arvates palju muudki huvitavat, millest ta tahab jutustada isikliku kogemuse ja arusaamise põhjal. Jaapani Sakus valmistatakse õlle asemel tatranuudleid ja -viina. Pokudel on sugulased Ida-Hokkaidos asuval Kushiro märgalal, kus neid tuntakse kui yachi-boozu’sid. Kyōto vana linnaosa tänavanimedest on tehtud mõnusad laulud. Kuulajate küsimused on väga oodatud. Avalik loeng toimub Tallinna Ülikooli Mare hoone auditooriumis M -213.

Reedel, 17. veebruaril kl 14 peab Peterburi Riikliku Ülikooli vene ajaloo osakonna professor Jelena Dušetškina avaliku loengu teemal „„Peterburi – õõtssoo”: Peterburi Tšehhovi vastuvõtmisel”. Loeng keskendub Anton Tšehhovi keerulisele suhtumisele Peterburisse ja linna suhtumisele kirjanikku. Loeng toimub Tallinnas Uus-Sadama 5 Mare õppehoones M-218. Kõik huvilised on loengule oodatud.
Jelena Dušetškina on Peterburi Riikliku Ülikooli professor, suure kogemusega õpetlane, kelle teadushuvid on väga laialdased: XI–XIX sajandi vene kirjanduse ajalugu, rahvaluule, XX sajandi slavistika ajalugu, poeetika ja kultuurilugu. Jelena Dušetškina on tunnustatud teadlane, mh Fulbrighti programmi stipendiaat 1994. aastal. Professor Dušetškina on töötanud õppejõuna Eestis, Lätis, Soomes ja Ameerikas.

Teisipäeval, 21. veebruaril kl 12.15 peab Leideni Ülikooli õigusteaduskonna professor William B. Simons avaliku loengu teemal „Law in Russia: Does it live up to expectations?”. Loeng toimub Tartus Näituse 20 Iuridicumi ruumis 217. Loeng on inglise keeles. Lisainfo: http://www.sh.ut.ee/1122361

Kolmapäeval, 22. veebruaril kl 12 peab TTÜ Tartu kolledži aulas loengu Saksamaa Dortmundi Tehnoloogiaülikooli prof Dietwald Gruehn teemal „Landscape Change in Cultural Landscapes and its Impact on Scenic Quality”, loeng on inglise keeles. Kõik huvilised on kutsutud. Lisainfo: http://www.tut.ee/et/uudised-ja-sundmused/uudised/teaduskonnad-asutused/tartu-kolledz/22-veebruaril-toimub-ttu-tartu-kolledzis-avalik-loeng-landscape-change-in-cultural-landscapes-and-its-impact-on-scenic-quality/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht