PILK SEMINARILE

Ivar Sild

  8. ja 9. juulil toimus Pärnumaal Massiaru lähedal kirjandusseminar “Lätete pääl”. Kokku tuli suur klassitäis kirjanikke ja kirjandushuvilisi. Oma põhieesmärgi üritus muidugi täitis, s.t  kohtusid sõbralikud ja huvitavad inimesed ning kirjandusest räägiti, seega olen ma viimane inimene, kes ütleks, et sellist üritust pole meil tarvis. Eriti meelestab mind positiivselt fakt, et suvi pole just kirjandussündmuste kõrgaeg.

Paraku tahaks veidi ikkagi nuriseda. Korraldaja oleks võinud  bussiajad kindlalt välja uurida, ehkki meil on internet ja telefonid, jääb mõni detail ikka segaseks. Õnneks jõudsid vist kõik soovijad kohale ja said hiljem ka koju.

Veel võinuks paika panna konkreetse ettekannete alustamise aja. Üldpilt oli paraku selline, et varemtulnud ootasid tundide kaupa  ürituse korraldajat ja tilkusid lõpuks autodega edasi-tagasi ranna vahet, sest kuumus oli talumatu. Vahur Afanasjev saabus alles õhtupoolikul ning ka siis möödus mõni tund, enne kui keegi peale plaadikeerutajate esinema hakkas. Kuumus muidugi vabandab välja öise esinemise, samas – varastele ärkajatele ja tulijatele polnud ööseks jaksu eriti alles jäänud.

Samamoodi möödus pühapäevgi. Hommikul varavalges tegi Hasso Krull ekspromptettekande pisikesele unetute seltskonnale. Hiljem sain minagi oma ettekandega hakkama, kui enamik inimesi olid ärganud ja ümber laua jõudnud. Siinkohal tuleb tõesti korraldajat kiita, sest poleks ta järjest kolm-korda küsinud… oleks see pidamata jäänudki. Edasi sõideti taas ranna vahet ja oli muidu lõbus, ent kohaletulnuid ühtseks kuulajaskonnaks kokku enne õhtut ei saadudki. Veiko Märka pidas oma naerust nakatava ettekande alles kell viis pärastlõunal ja oligi juba esimestel tarvis kodu poole liikuda. Kuulu järgi toimusid muud huvitavad ettekanded pärast seda, kuid tasapisi hõrenevale publikule.

“Lätete pääl” on üks vahva ettevõtmine ja emotsioonid enamjaolt head, aga tahaks järgmiseks aastaks soovitada, et kes iganes seda ei korralda, võiks võtta endale paar niisama asjalikku abilist ning jagada ülesanded ära: kes muretseb transpordi eest, kes toitlustuse ja kes ajakava eest. Üks inimene tõesti ei jõua kõike, seda isegi Mooses jumalalt kuulda sai…

 

 

Peetud ettekanded ja toimunud esinemised

 

8. VII 2006

Jaan Pehk: “Ansambli Köök uus plaat ja selle telgitagused”Kiwa, Fabrique ja Barthol Lo Mejor/Pärtel Vissak: live kitarri ja plaatidegaRehepapp ehk Maakas66: live plaatidegaVahur Afanasjev, Jaan Pehk, Rehepapp, Kiwa jt: dokumentaalfilmi “Tuvid – nuhtlus või needus” elusettekanneAarne Ruben: “Mida luges Joosep Toots?”Indrek Särg jt: kirjanduslooliselt huvitavate eestikeelsete laulude kontsertAapo Ilves: akustiline kontsert

9. VII 2006

Hasso Krull: “Männiokastest ja religioonist” (Brautigani ainetel)Ivar Sild: “Sotsiaalse kujundi muutumine” (Mats Traadi “Orjavitsa” põhjal)Aapo Ilves: akustiline kontsertIndrek Särg: “Karda kultuurautonoomiat!”

Veiko Märka: “Massiaru ja massiteadvus kirjanduses ning innovaatikas ehk Naerust üldse ja naerust Eesti kirjanduses”Priit Salumaa: “Globaalsed kirjanduskandjad – blogist laserplaadini”Mart Viisitamme nimeline Pauer-pointi teater ehk Sven Kivisildnik: näidend “Tahan tappa ja põletada”Vahur Afanasjev, Jaan Pehk, Aapo Ilves: “Tuvid – nuhtlus või needus” dokfilmi teistsugune eluettekanneErvin Õunapuu (saadetud ettekande luges ette Triin Ploom): “Riigipöörajate vastu”Kiwa, Fabrique, Barthol Lo Mejor/Pärtel Vissak, Maakas66: elusesinemine arvutite ja plaatidegaIrja ja Inno Tähismaa: välkettekanne “Elavate kirjanike populariseerimine…”

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht