Nargenfestivali hooaja kulminatsiooniks on Pärdi päevad

Avakontserdiga 2. septembril tähistame Eesti ja Läti muusikute jaoks ühist suurt tunnustust – Grammy võitu parima kooriesituse kategoorias. Kahe naabermaa parimate interpreetide ühiskontserdil hakkavad kõlama Arvo Pärdi teosed Tõnu Kaljustele muusikamaailma mainekaima auhinna toonud plaadilt „Adam’s Lament“.

Tõnu Kaljuste: “Meie keskel elavate heliloojate looming annab endast märku vaid siis, kui selleks on uut muusikat toetav muusikute ring ja uudishimulik publik. Arvo Pärdi loomingule on jagunud austajaid juba 60 aastat. Nargenfestival kutsub publikut sügiskuu esimestel päevadel seda uudishimu värskendama. Kuigi Grammyga auhinnatud plaat “Adam’s Lament” on meie riiulitel koha leidnud, pole senini sellel olevaid teoseid ühel kontserdil esitatud.”
Arvo Pärdi kõige ulatuslikumat kooriteost „Kanon pokajanen“ on Pärdi päevadel ainukordne võimalus kuulata kahes erinevas esituses. 3. septembril kõlab teos Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tõnu Kaljuste esituses, kellele on teos pühendatud ning kes on olnud ka teose esiettekandjad ja esmaplaadistajad. Eesti Filharmoonia Kammerkoori täiskõlale sekundeerib 6. septembril ansambli Vox Clamantise kammerlikum interpretatsioon, mida toetab Issanda Muutmise kiriku imepärane akustika.
4. septembril pakuvad Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester huvitava kava Arvo Pärdi peamiselt 80ndatel aastatel kirjutatud loomingust, NYYD Ensemble’ist välja kasvanud ja alles mullu oma tegutsemist alustanud YXUS Ensemble toob 9. septembril kuulajate ette teoseid aastast 1976.
Pärdi päevadele ja kogu Nargenfestivalile paneb 11. septembril punkti Arvo Pärdi sünnipäevakontsert, kus tulevad ettekandele kaks kontsertteost solistile ja sümfooniaorkestrile „Lamentate“ ja „Como cierva sedienta“. Koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga astuvad solistidena üles Pärdi muusika erilise tunnetusega interpreedid pianist Marrit Gerretz-Traksmann ja Inglise sopran Patrizia Rozario.
Tõnu Kaljuste: “Kui laulupeol kõlanud mõtisklusi meenutada, siis Arvo Pärdi öeldu on kui kutse meie festivali kontserdile: “Kõige tundlikum muusikainstrument on inimese hing, sellest järgmine inimese hääl. On vaja puhastada oma hinge, kuni ta helisema hakkab.”

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht